Suriyeli göçmenlere 31 Mart’ta sokağa çıkma yasağı

Hatay’da 31 Mart seçim günü Suriyeli göçmenlerin mecbur kalmadıkça sokağa çıkmaması kararı alındı

Suriyeli göçmenlere 31 Mart’ta sokağa çıkma yasağı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 31 Mart seçim günü Suriyeli göçmenlerin mecbur kalmadıkça sokağa çıkmaması kararı aldıklarını söyledi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapılan seçim güvenliği toplantısında, 31 Mart 2019 Pazar günü geçici barınma merkezlerinde yaşayan Suriyelilere seçim günü dışarı çıkma yasağı getirilmesi, evlerde kalan Suriyelilerin ise zorunlu bir durum olmadıkça dışarı çıkmaması kararı verildi.

Hatay'a seçim koordinasyon merkezi kurulduğunu ifade eden Vali Doğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla birlikte aldıkları kararları şöyle anlattı:

 “31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel yönetim seçimleri için bir araya geldik. Bundan birkaç hafta önce Gaziantep’te İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile yapmış olduğumuz toplantıda alınan kararların ilimizdeki uygulamaları ve bunlara dair istişarelerde bulunmak üzere bir aradayız. İlimizde 'Seçim Koordinasyon Merkezi' GAMER’de kuruldu. İlgili kurumlardan arkadaşlarımız burada görevlendirilerek, yapılacak seçimin huzurlu bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacağız. "

'SURİYELİ GÖÇMENLER MECBUR KALMADIKÇA SOKAĞA ÇIKMAYACAK'

“Geçici Barınma Merkezlerinde yaşayan Suriyeli misafirlerimiz, seçim günü Geçici Barınma Merkezlerinden dışarı çıkmayacaklar. Ayrıca Suriyeli kanaat önderleri ile tüm ilçelerimizde yapılan görüşmelerde, kendi imkanları ile tuttukları evlerde yaşayan Suriyeli misafirlerimizden de seçim günü mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları rica edildi. Seçim öncesi, sırası ve sonrasında alınması gereken tedbirleri güvenlik güçlerimiz ile birlikte alacağız. İlimizde yeterli güvenlik personelimiz bulunduğundan dışarıdan takviye birim talebimiz olmayacak."

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER