Sur’da yeni yasak

Diyarbakır Valiliği, Gazi Caddesi'nde yarın sabah itibariyle yeni bir yasak kararı alındığını duyurdu

Sur’da yeni yasak
Diyarbakır Valiliği Sur'da "sokağa çıkma yasağı" adı altında yürütülen kuşatmaya ilişkin yazılı açıklama yaparak, yeni bir yasak kararı duyurdu. 

Açıklamada uygulanan "yasağın" halkı mağdur ettiğini "barikatları" gerekçe göstererek kabul eden Diyarbakır Valiliği, Gazi Caddesi'nde yarın sabah itibariyle yeni bir yasak kararı alındığını duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle:

"İlçemiz Sur içi mahallelerinde silahlı terör örgütü mensuplarınca barikat kurma, hendek kazma ve bombalı tuzaklama faaliyetleri neticesinde eğitim-öğretim faaliyetlerinin, sağlık hizmetlerinin, ibadethanelerde icra edilen din hizmetlerinin sunulmasında ve vatandaşlarımızın bu hizmetlere ulaşmasında sorunlar yaşanmaktadır. Bu durum nedeni ile ilçemiz merkez mahallelerinde vatandaşlarımızın günlük yaşamını normal şartlar altında sürdürmesinin zorlaştığı ve ticari hayatın aksadığı gözlemlenmiştir.

Bu bakımdan kamu düzeninin sağlanması, sokak aralarındaki barikatların kaldırılması hendeklerin kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları esnasında sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etme adına ilçemiz Suriçi’nde bulunan Gazi caddesinin bir bölümünde (Çiftehan Sokak girişinden başlayıp Mardinkapı çıkışına kadar olan kısmında) 09.02.2016 Salı günü sabah saat 06.00 itibari ile ikinci bir emre kadar Kaymakamlığımızca sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa riayet etmeleri kendi can ve mal güvenliklerinin temin edilmesi adına önem arz etmektedir."

(Kaynak: Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 23:28
YORUM EKLE