Sümeyye Erdoğan Bayraktar: Sığ bir bakış açısına sahip değiliz

Sümeyye Erdoğan Bayraktar, 4. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresinde konuştu

Sümeyye Erdoğan Bayraktar: Sığ bir bakış açısına sahip değiliz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, 4. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi’nde açıklamalarda bulundu.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar, "Biz, ‘Boşanma külliyen kötüdür, külliyen engellenmelidir’ gibi sığ bir bakış açısına sahip değiliz" dedi.

Bayraktar'ın konuşmasında şu ifadeler yer aldı:

“Biz, ‘Boşanma külliyen kötüdür, külliyen engellenmelidir’ gibi sığ bir bakış açısına sahip değiliz. Şiddet vakalarında, artık ailenin ve bireylerinin zarar görmeye başladığı noktada bazen boşanmanın suhuletle gerçekleştirilmesi, hayat kurtarıcı olabiliyor. Ama tabii bunun haricinde aslolan evliliğin sürdürülebilirliğinin sağlanması. Çünkü huzur bir toplumun inşası için huzurlu aileler vazgeçilmez bir şart. "

Bayraktar, kongrede boşanmaya götüren nedenler, bunların nasıl engellenebileceği ve boşanmaya mecbur kalındıysa bunun sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesi konularını ele almayı hedeflediklerini ifade ederek, kongre öncesinde yapılan odak grup çalışmaları, mülakatların da önemli veri kaynağı olduğunu, kongreye 200'e yakın bildiri başvurusu yapıldığını, bunların arasında 31 bildirinin seçildiğini kaydetti.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 23:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 4 ay Önce

Kırk haramiler yolun sonuna geldiniz hırsız ve ahlaksız yalancı bir toplumsal iklim yaratınız