Soylu: Köylerdeki Kerpiç ve metruk evler yıkılmış

Soylu, “köylerdeki kerpiç evler ve metruk evler yıkılmış durumda, öyle gözüküyor” dedi

Soylu: Köylerdeki Kerpiç ve metruk evler yıkılmış

Elazığ merkezli depremde hasar gören Malatya'nın Doğanyol ilçesine gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geceyi dışarıda geçiren yurttaşlarla bir araya geldi.

İlçeye bağlı Gökçe Mahallesi'ne geçerek incelemeler yapan bakanlar, ateş yakarak ısınmaya çalışan yurttaşlarla sohbet etti.

Geçmiş olsun dileklerinde bulunan Bakan Süleyman Soylu, şunları söyledi:

SOYLU: KÖYLERDEKİ KERPİÇ VE METRUK EVLER YIKILMIŞ

"Kamuoyundaki bir bilgilide buradan düzeltmek istiyoruz. Doğanyol ve Malatya'da 5 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini söylemiştik ama 1 vatandaşımız hastaneye intikal ettirildi, Sağlık Bakanımız da söyledi; kalp masajıyla geri döndürüldü.

 Malatya Doğanyol'da 4 kişi hayatını kaybetti diyebiliriz. Ağır olarak 1 hastamız var, daha önce 3 hastamız var demiştik, diğerleri daha hafif sıyrıklarla, bir takım müsaadelerle hastanelere götürüldüler.

Hem buradaki genel durumu bir görmek için geldik, Çevre ve Şehircilik Bakanımızla da değerlendiriyoruz. Genellikle köylerdeki kerpiç evler ve metruk evler yıkılmış durumda, öyle gözüküyor.

Burada tüm tespitleri yapıp elimizden geleni de ortaya koyacağız. Tekrar geçmiş olsun diyoruz, baş sağlığı diliyoruz.

Elazığ'daki enkazda kalan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Biraz önce bir haber aldık 1 vatandaşımızı canlı olarak çıkardılar. Malatya'da enkaz altında kalan kimse yok. Çadır kurma işlemi devam edecek."

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 14:58

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülen Urkan
Bülen Urkan - 1 yıl Önce

Köy yerinde rezidansmı varda kerpiç ve metruk evler yıkıldı haberini elinize tutuşturmuşlarda anons ediyorsunuz..Bir köyün tamamı yıkılmış..kar 1.5 mt..bunlara ne yapıyorsunuz...Laf yetiştirmeyin devlet olduğunuzu gösterin...lütfen..

SIRADAKİ HABER