‘Siti ana tahliye edildi, geçmiş olsun ve lanet olsun!’

79 yaşındaki Siti Şen’in tahliyesini Demirtaş duyurdu…

‘Siti ana tahliye edildi, geçmiş olsun ve lanet olsun!’

79 yaşında terör örgütüne yataklık ettiği gerekçesiyle tutuklanan Siti Ana'nın tahliye edildiği bilgisi BDP liderinden geldi.

 

Terör örgütüne yataklık suçundan tutuklanan 79 yaşındaki Siti Ana'nın öyküsü dün bütün medyada yer almıştı.

 

BDP’nin Diyarbakır ’da 14 Temmuz günü, Valilik tarafından yasaklanmasına rağmen yapacağını açıkladığı ve olaylı geçen mitinge katılmak üzere yola çıkan ve arkadaşlarıyla birlikte Siirt çıkışında gözaltına alınan Siti Şen, cezaevinden tahliye oldu.

 

BDP lideri Selahattin Demirtaş, tahliye haberini twitter’dan duyurdu. Demirtaş paylaştığı twitinde “Siirt cezaevinden aldığım kesin bilgi: Siti ana bu gün saat 11:00'da tahliye edildi, şu anda dışarıdadır. Geçmis olsun ve lanet olsun” ifadelerini kullandı.

 

Gözaltına alındıktan sonra Siirt Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Siti Şen’in burada yapılan soruşturmasında 30 Ağustos 2006’da, Abdullah Öcalan ’ın cezaevi koşullarını protesto amaçlı düzenlenen açlık grevine katıldığı, bu nedenle hakkında ’Örgüt propagandası yapmak’ suçundan açılan davada 20 ay hapis cezası aldığı, bu cezanın da Yargıtan 9’ncu Ağır Ceza Dairesi’ne onandığı ortaya çıkmıştı.

 

Bunun üzerine 7 çocuk annesi Siti Şen, Siirt E Tipi Cezaevi’ne konulmuştu.

 

KIZI MAYINA BASARAK, OĞLU ÇATIŞMADA ÖLDÜ, BİR OĞLU CEZAEVİNDE

Siti Şen’in kızı Gülistan’ın 1993 yılında Siirt Eruh İlçesi’ne bağlı Balıkavak Köyü civarında bastığı mayının patlaması sonucu hayatını kaybettiği, oğlu Mehmet’in ise, PKK’ye katıldıktan sonra 1996 yılında çatışmada öldüğü, diğer oğlu Abdullah’ın da PKK davasından Almanya ’da hala cezaevinde bulunduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2012, 13:31
YORUM EKLE