Silahla tehdit: 'Hayır' diyenleri sokaklarda bekliyor olacağız

Silahla tehdit yağdıran 2 kişi gözaltına alındı

Silahla tehdit: 'Hayır' diyenleri sokaklarda bekliyor olacağız

Düzce'de yaşayan S.A. isimli bir genç, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kentte demokrasi nöbetlerinin tutulduğu Anıtpark Meydanı’nda, bir arkadaşıyla ellerinde tabanca ile çektirdikleri fotoğrafı, "Başkanlık sistemine 'hayır' diyenleri tıpkı 15 Temmuz gibi sokaklarda bekliyor olacağız" notuyla Facebook hesabından paylaştı.

Hürriyet'ten Tezcan Solmaz'ın haberine göre; S.A.’nın, "Başkanlık sistemine ’hayır’ diyenleri tıpkı 15 Temmuz gibi sokaklarda bekliyor olacağız" notuyla sabah saatlerinde paylaştığı fotoğraf büyük tepki çekti. S.A., tepkiler üzerine bir süre sonra fotoğrafı sayfasından kaldırdı.

Facebook hesabında kapak fotoğrafı bölümünde Sedat Peker’in fotoğrafı bulunan S.A.’nın, silahlı paylaşımıyla ilgili polisin inceleme başlattığı öğrenildi.

GÖZALTINA ALINDILAR

19 yaşındaki S.A. ve yanındaki arkadaşı lise öğrencisi 17 yaşındaki G.E., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. S.A. ve lise öğrencisi G.E.’nin evlerinde arama yapıldı. Aramalarda, fotoğrafta ellerinde bulunan ve kurusıkı olduğu belirlenen tabancalara el konuldu. Emniyete götürülen S.A. ve G.E., ifadelerinde daha önce başka bir yerde çektirdikleri fotoğrafı photoshop programını kullanarak Anıtpark Meydanı fotoğrafı ile birleştirdiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 13:04

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER