Serdar Ortaç'tan Ahmet Kaya açıklaması: Binlerce kez özür diliyorum

Serdar Ortaç: En büyük pişmanlıklarımdan biridir rahmetlinin bu yaşadıklarına alet olmak

Serdar Ortaç'tan Ahmet Kaya açıklaması: Binlerce kez özür diliyorum

Türkiye müzik tarihinin en önemli isimlerinden Ahmet Kaya, Magazin Gazetecileri Derneği’nin 10 Şubat 1999’de düzenlediği “Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması” ödül töreninde linç edildi ve olayın ardından ülkeyi terk etmeye zorlandı.

Kaya, ödül töreninde “Kürtçe şarkı söylemek, klip çekmek istiyorum” dedi ve üzerine Serdar Ortaç sahneye çıkıp Sibel Can’ın “Padişah” şarkısını “Bu devirde kimse sultan değil, hükümdar değil, padişah değil/ Atatürk yolunda tüm Türkiye/ bu vatan bizim/ ellerin değil” şeklinde okudu. Ortaç, şarkının ardından 10. Yıl Marşını söyleyerek salondaki gerilimi arttırdı. Konuklar, Ahmet Kaya’yı linç etti ve çatal bıçak fırlattı.

‘ALLAH BENİM BELAMI VERSİN…’

Kaya, yaşananların ardından yurt dışına gitti ve 16 Kasım 2000 tarihinin sabahında geçirdiği kalp krizi sonucu Paris’te vefat etti. Serdar Ortaç ise katıldığı Katarsis adlı programda açıklama yaparak pişman olduğunu dile getirdi:

“O sahnede olmaktan pişmanım. O grubun içinde o anı yaşamaktan pişmanım. Allah benim belamı versin o gün orada olduğum için… Herkes diyor ki, ‘çatal attın’. Hiçbir şey atmadım. Orada marş oku dediler. Binlerce kez özür diliyorum bütün Ahmet Kaya hayranlarından. En büyük pişmanlıklarımdan biridir rahmetlinin bu yaşadıklarına alet olmak. Allah benim belamı versin…” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 19:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özbek
Özbek - 11 ay Önce

Serdar sen UGUR DÜNDARA kurban gittin seni kişkirtan.
Sibel Can ise Balkan assili yani ne sen nede Sibel TÜRKSÜNÜZ,Can Dündar ise Cerkez,ama ne Hikmet ise HEPINIZ TÜRK-FAŞISTLERINI OYNAMAKDASINIZ.
BILIM CAGINDAYIZ DNA´LARINIZ TÜRK DEGIL SADE BEYINDEKI PRAGRAM TÜRK!
laz var cerkez var zaza var rum var süryani var kürt var TÜRK CINO! MASAL

Mustafa yenilmez
Mustafa yenilmez - 11 ay Önce

Vermiş zaten

SIRADAKİ HABER