Seher Akçınar'ın 5 yıl hapsi isteniyor

HDP'den Erzurum Milletvekili olan Seher Akçınar Bayar hakkında dava açıldı

Seher Akçınar'ın 5 yıl hapsi isteniyor
7 Haziran 2015 genel seçimlerinde HDP'den milletvekili seçilen ve düzenlenen kutlamada "Kazandığımız zafer sayın Abdullah Öcalan'ın ve Kürdistan şehitlerimizin zaferidir" dediği gerekçesiyle Seher Akçınar Bayar hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP)  Seher Akçınar Bayar, 7 Haziran seçimlerinin ardından Erzurum’da zaferi kutlamak için meydanda toplanlara, "Erzurum Kürdistandır, Kürdistanın parçasıdır. Kazandığımız bu zafer sayın Abdullah Öcalan'ın ve cezaevinde tutuklu bulunan tüm tutsaklarımızın Kürdistan şehitlerimizin, dağlarda özgürlük nöbeti için mücadele eden yoldaşlarımızın zaferidir. Onların özgürlükleri için bir başlangıçtır" diye konuşmuştu.

Seher Akçınar Bayar'ın yaptığı bu konuşmanın ardından Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Seher Akçınar Bayar hakkında 'terör örgütünün propagandasını yapmak' suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemi ile iddianame hazırlandı.

2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamenin ardından Seher Akçınar Bayar önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2016, 13:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

cok sacma bi sebep isguzarlik

SIRADAKİ HABER