Sedat Peker'den Mehmet Soylu açıklaması

“Bu ülke her türlü hırsızı gördü, ancak vallahi 15 liralık malzemeyi 1000 TL’ye devlete satacak kadar kansızı, ruhsuzu, haini görmedi”

Sedat Peker'den Mehmet Soylu açıklaması

Hastanelere milyonlarca TL’lik tıbbi malzeme sattığı ortaya çıktıktan sonra istifa etmek zorunda kalan Kuzen Mehmet Soylu’nun firması ile ilgili skandallar tartışılmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kuzeni ile ilgili iddiaları ilk kez TBMM gündemine taşıyan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, yeni iddiaları Meclis gündemine getirmişti.

Firmanın Nisan ayından bu yana 15 TL’lik medikal ürünü SGK’ya bin TL’ye sattığını ifade eden Emir, “COVID-19 hastaları üzerinde denedikleri ışın tedavisinin CE belgesi de sahte çıktı ve ÜTS kaydı silindi. Firmanın distribütörü de AKP’nin Genel Sekreter Yardımcısı Yasin Bölükbaşı çıktı. Her işlerinde bir usulsüzlük var” dedi

SEDAT PEKER'DEN AÇIKLAMA

Söz konusu skandalın ortaya çıkmasının ardından organize suç örgütü lideri Sedat Peker bomba yorumlarda bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Peker’in açıklamaları şu şekilde:

''1-Bu ülke her türlü hırsızı gördü, sahtekarı gördü, namussuzu gördü, pezevengi gördü; ancak vallahi 15 liralık malzemeyi 1000 TL’ye devlete satacak kadar kansızı, ruhsuzu, haini görmedi. Ulan süslü sülü hırsızlığın bile bir namusu var.

2-Senin yeğen Mehmet Soylu senden aldığı güçle bak neler yapmış. Dünkü tweetlerimde yazmıştım “Devletin Tarlasına Zerzevat Ekenin Kıçında Hıyar Biter” diye. Siz zerzevat ekmeyle kalmadınız 85 milyon vatandaşımızın, garip gurebanın parasını çaldınız.

3-Son sözüm, hırsızlığın bile bir namusu olur. Bu kadar namussuzluk olmaz. Dayısı süslü sülü poliçe sesini sever, yeğeni ondan eksik kalır mı? Sizin yatacak yeriniz yok'' ifadelerini kullandı.

Peker'in paylaşımları şöyle:

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2021, 00:28

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 1 hafta Önce

hukuku yok edilen bir ülke,ayakta kalması mümkün değil.Çünkü her şey parayla ölçüldüğü ülkede satan,satana. BU ülkenin arka cebine görünmez eller girmiş,neresini tutacağı artık ellerin çıkarlarına kalmış.
Komşularımız Suriye,Irak örneği ortada.

rakı ile kıyas yapalım
rakı ile kıyas yapalım - 1 hafta Önce

bugün tweterda chp li belediyeli birini rakı masasını paylaşıyor.tamam alkol kötü bir şey kendi parası ile ara sıra kendi çevresi ile kafa dağıtabilir bu ancak kendine zarar verir bizi alakadar etmez bunun kamu ile alakası yokdur.inançtan vurmaya çalışıyorlarsabu kul ile Allah arasında bir ilişki yine bizi alakadar etmez.ama akp ve mhpler ülkeyi soyarken göz yumuyorsa bu kamu ile alakalı bir konu.inanç ile bakarsak içki içmek mi daha kötü devlet malını zimmetine geçirmek mi daha kötü yani kul hakkına girmek mi, yine akp ve mhpliler daha suçlu bu konudada.128 milyar 1 triyon türk lirası eden ülkenin 1 yıllık vergi geliri kime peşkeş çekildi .750 milyon dolar kredi çekilip ödenmeyen para hala ödenmedimi 6,5 milyar türk lirası eder.sonra bu hadiseyi rakı masası ile kıyaslarsak 15 liralık malzemeyi devlete yani millete satmak nedir arkadaş.yok mu bu devletin denetleme organı.

SIRADAKİ HABER