Sebahat Tuncel, Leyla Güven’e destek için açlık grevinde

Sebahat Tuncel ile 14 kadın tutuklu Leyla Güven’e destek içim 10 günlük açlık grevine girdi

Sebahat Tuncel, Leyla Güven’e destek için açlık grevinde

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in “İmralı’daki tecrit kaldırılsın”  talebiyle başlattığı açlık grevi 24’üncü gününe girdi.

 Aynı taleple cezaevlerinde başlatılan 10’ar günlük dönüşümlü süresiz açlık grevi eylemi de yayılıyor. Kocaeli Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ile 14 kadın tutuklu 10 günlük açlık grevine girdi.

GREVDEKİLERDEN MESAJ

Tutuklular adına Tuncel, şu mesajı paylaştı:

“Leyla Güven’in talebi sadece onun talebi değildir milyonlarca Kürdün ve Kürtlerin dostlarının talebidir. Dolayısıyla ülkemiz halklarının, demokrasi, özgürlük ve onurlu barışı için yürüttüğümüz mücadele açısından Sayın Öcalan’ın özgürlüğü tarihi bir eşiktedir. Sayın Öcalan’ın sağlık, güvenlik ve özgürlük koşullarının sağlanarak, tecrit ve izolasyonuna hemen son verilmesi gerekmektedir. Bu anlayışla Kandıra Hapishanesi’nde 15 arkadaşla birlikte 10 günlük süresiz dönüşümlü açlık grevine başladık. Kürt halkına ve tüm demokrasi güçlerine bu talebi sahiplenerek demokrasi ve özgürlük mücadelesini yükseltmeye çağırıyoruz.”

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER