RTÜK Başkanı: Ülke TV'ye cezaya gerek yok

"Darbeye karşı çıkanları cezalandıracak pozisyonda değiliz"

RTÜK Başkanı: Ülke TV'ye cezaya gerek yok

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, 'ölüm listesi hazırladığını' söyleyen Sevda Noyan ve programın yayınlandığı Ülke TV ile ilgili, "Raporlar üst kurula gelecek. Ancak verilecek bir müeyyide varsa, bu müeyyidenin bir darbe sevicilerini, darbeyi övenleri sevindiren ve onları gülümseten bir ceza olmaması gerektiğini düşünüyorum. Darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz. Çok büyütülecek bir konu değil" dedi.

Şahin, yayın durdurma cezaları verilen Halk TV, FOX Tv ve Tele1 ile ilgili olarak ise "Pandemi dönemindeki birtakım yayınlardaki eksiklik, aksaklık ve ihlalleri görünce, sizin ironi şeklinde sorduğunuz, sopayı kullanma ihtiyacı hissettik. Bu çok canı gönülden istediğimiz ve uyguladığımız bir yöntem değil" diye konuştu.

Ülke TV’de Esra Elönü‘nün sunduğu “Arafta Sorular” programında konuk olan Sevda Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı, yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür yani. Onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda maddi ve manevi olarak. Biz liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede yani. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hâlâ sitede böyle var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER