'Rockçı İmam' belediye başkan adaylığından çekildi

Tüzer, geçen hafta sosyal medyada hesabından yaptığı açıklamada bağımsız aday olduğunu duyurmuştu

'Rockçı İmam' belediye başkan adaylığından çekildi

‘Rockçı İmam’ olarak tanınan Ahmet Muhsin Tüzer, Bağımsız Kaş Belediye Başkan adaylığından çekildi.

Hukuksal nedenlerle adaylıktan çekildiğini belirten 47 yaşındaki Tüzer, “Kaş Belediye Başkanı seçilsem dahi, başkanlığım düşecek veya iptal edilecek” dedi.

Tüzer, geçen hafta sosyal medyada hesabından yaptığı açıklamada bağımsız aday olduğunu duyurmuştu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tüzer, “31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde, Kaş ilçesinden bağımsız belediye başkan adayı olmaya karar vermiştim. Ne yazık hukuksal nedenlerle adaylıktan istemeyerek çekilmek zorunda kaldım. Hukuksal olarak Kaş Belediye Başkanı seçilsem dahi, Kaş Belediye Başkanlığım düşecek veya iptal edilecek” dedi.

‘ÖZÜR DİLİYORUM’

Tüzer, “Nedeni şu; 23 yıldır büyük bir aşkla görev yaptığım imamlık görevimden asılsız iddialar nedeniyle ihraç edildim. Bu ihraç kararı karşısında mahkemeye yürütmenin durdurulması ve göreve iade için dava açtım. Bu dava hala sürüyor. Ancak seçim sürecinde veya sonrasında göreve iade kararı çıkarsa, başkanlığı kazansam dahi hukuksal olarak başkanlığımın iptal olacağı ortaya çıktı. Detaylara girmek istemiyorum. Karışık hukuksal bir konu. Bu nedenle üzülerek Kaş Belediye Başkanlığı adaylığından çekiliyorum. Bu kısa sürede inanılmaz bir destek gördüm. Bana güvenen, beni seven insanların yüzündeki umudu, sevinci, pırıltıyı ve coşkuyu gördüm. Benim adaylığıma gönül veren, destek veren tüm dostlara teşekkür ediyorum. Bu nedenlerle adaylıktan çekildiğim için de onlardan özür diliyorum” dedi.

NE OLMUŞTU?

Antalya’nın Kaş ilçesinde imamlık yaparken, 2013 yılında Kramp Grubu’nun gitaristi Doğan Sakin’le ‘Firock’ adlı müzik grubunu kurarak, rock ve tasavvuf müziğini birleştiren Tüzer, imamlık görevinden alınarak Balıkesir’e memur olarak atanmıştı.

Tüzer, mahkeme kararıyla görevine ancak, bu kez de hakkında açılan soruşturmalar nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Kurulu kararıyla Ağustos 2018 tarihinde meslekten ihraç edildi.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER