Referanduma itiraz için hekimlikten istifa etti, Ankara’ya yürüyor

Kadıköy’den, Ankara’da bulunan YSK Genel Merkezi’ne doğru yürüyüşe geçti

Referanduma itiraz için hekimlikten istifa etti, Ankara’ya yürüyor

Anayasa değişikliğinin oylandığı referandum sonuçlarına itiraz eden Hülya Şen isimli yurttaş, 25 yıllık hekimliğinden istifa ederek, Kadıköy Altıyol Meydanı’ndan, Ankara’da bulunan Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Genel Merkezi’ne doğru yürüyüşe geçti.

Üzerine, “#projenizdeğiliz” yazılı beyaz bir tişört giyen Şen, sevenleri, arkadaşları, kızı ve dayanışma için gelen yurttaşlar tarafından uğurlandı.

Şen, bugün itibari ile İstanbul’un ilçesi Tuzla’ya kadar yürümeyi planladığını ve ardından araç ile Ankara’ya gideceğini belirtti.

‘HALKIN VİCDANINDA KARŞILIK BULMADI’

Kendisini yalnız bırakmayan dostlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Şen, YSK’nin seçim kararının sıkıntılı olduğunu savundu.

Şen, “Fakat bu karar Türk halkının vicdanında karşılık bulmadı. YSK’yı adil bir karar vermek için göreve çağırıyorum” dedi.

YSK’nin dışında siyasi partilere de çağrı yapan Şen, Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) de oylara sahip çıkması için göreve çağırdı. Yürüyüşe başlamasının esas nedeninin süreci anlatmak olduğunu dile getiren Şen, “Herkesi yanımda görmek isterim şimdilik yalnızım hoşça kalın” diyerek alkışlar eşliğinde arkadaşlarına veda etmesinin ardından yürüyüşe başladı.

Yürüyüşün başladığı noktada ihraç edilen kamu emekçilerini de eylem yaptığı için selamlayan Şen, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganları ile karşılandı.

Devletin işgal edildiğini ve bugün itibari ile 25 yıllık hekimliğinden istifa ettiğini söyleyen Şen, YSK’nin ardından siyasi partilere de uğrayacağını anlattı.

(Kaynak: Dihaber)

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 09:40
YORUM EKLE