Rahmi Turan özür diledi

Turan, kaynağı tarafından yanıltıldığını söyleyerek ‘gereğini yapacağını’ ifade etti

Rahmi Turan özür diledi

CHP’li Muharrem İnce’nin Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü öne süren Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan özür diledi.

Turan, kaynağı tarafından yanıltıldığını söyleyerek ‘gereğini yapacağını’ ifade etti.

Bir CHP’linin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gizli görüşme yaptığını ve Erdoğan’ın söz konusu kişiye “Senin CHP genel başkanı olman lazım” dediğini öne süren Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan dün sessizliğini bozdu. Kamuoyunda tartışma yaratan iddiada söz konusu kişinin CHP’nin cumhurbaşkanlığı adayı olan Muharrem İnce olduğunu açıkladı.

Turan’ın açıklamasının ardından Muharrem İnce sert bir tepki gösterdi ve iddianın ispatlanmasını istedi.

İlerleyen saatlerde önce CNNTürk Televizyonuna ardından Habertürk programına telefon ile bağlanan Rahmi Turan, ‘ortadan kayboldu’ iddiasına yönelik olarak sağlık problemi nedeniyle İngiltere’de olduğunu ve tartışmayı izleyemediğini ifade etti. Turan kaynağının 20 yıldır tanıdığı bir gazeteci olduğu için güvendiğini ve hata ettiğini söyledi.  

Gazeteci Uğur Dündar’ın “Aynı iddia bana da geldi ama güvenmedim ve haber yapmadım” şeklindeki sözlerini hatırlatarak, “Kendisini kutlarım, ben güvendim ve hata ettim. Muharrem İnce de doğru söylüyordur, Cumhurbaşkanı da. Dönünde bunu köşemde de yazacağım, hata ettim ve gereğini yapacağım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 18:31

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER