Psikolog Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu

Cüceloğlu'nun ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı

Psikolog Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu

Psikolog Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu. Ölüm nedeniyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Habertürk’ten Emrah Doğru’nun haberine göre, evinde ölü bulunan Psikolog Doğan Cüceloğlu için yetkililer şu an evinde araştırma yürütüyor.

Cüceloğlu'nun ölüm nedeni araştırılıyor.

DHA'nın verdiği bilgiye göre, 83 yaşındaki Cüceloğlu'nun Beşiktaş Akatlar'daki evine giden polis incelemelerde bulundu. Cüceloğlu'nun ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

Doğan Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin Silifke'de 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya geldi. Ankara ve Kırklareli'de liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

ABD'de Illinois Üniversitesinde Bilişsel Psikoloji doktorasını tamamladı. Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesinde görev yaptı. Fulbright bursu ile Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesinde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene çalıştı.

Kırktan fazla bilimsel makalesi yayımlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanı olan Cüceloğlu, 1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesinde görev aldı.

1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ebeveynlere ve patronlara yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenledi. Yıldız Cüceloğlu ile evli olan Uzman Psikolog Doğan Cüceloğlu'nun Timur adında da bir oğlu bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER