Polis, 'Bakan geçiyor lan!' deyip dövdü

Klakson çalan sendikacıya 'Bakan geçiyor görmüyor musun lan?' dayağı attılar…

Polis, 'Bakan geçiyor lan!' deyip dövdü

Türk Eğitim- Sen Kayseri Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, trafik polislerinin kendisini dövdüğü iddiasıyla şikayetçi oldu. Öztürk, 3 kez yeşil ışık yanmasına karşın yolun açılmamasına tepki olarak klakson çaldığını, bunun üzerine polisin "Bakan geçiyor görmüyor musun? Seninle mi uğraşacağız lan" diyerek önce yüzüne biber gazı sıktığını, sonra da tekme tokat dövdüğünü iddia etti.

Hürriyet'teki habere göre; Kızılay Hastanesi Acil Servisi’nde tedavi edilen Ali İhsan Öztürk, gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

"Dün akşam 18.30 sıralarında Kartal kavşağında kırmızı ışıkta bekliyordum. 3’üncü sırada beklerken, yeşil ışık yandı ancak araçların geçmesine izin verilmedi. O arada üstü lambalı araçlar geçti. ’Bakan ya da vali falan Erciyes’e gidiyordur herhalde’ diye düşündüm. Daha sonra yeniden yeşil ışık yandı yine yol kapalı, üçüncü ışıkta da geçilmeyince tüm araçlarla birlikte ben de kornaya basmaya başladım. Ben aynı zamanda Yeniçağ gazetesinin Kayseri temsilcisiyim ve aracımda basın yazısı vardı. Polis lamba tutup onu da görünce sanırım beni de tanıdı ’aracını sola çek’ dedi. Araçtan indim ’Buyurun’ dedim. ’Görmüyor musun bakan geçiyor. Sizinle mi uğraşacağız lan. Yürü git lan başıma bela olma’ dedi. Polis arabamın arka kapısını tekmelerken, arkadan gelen polis de bana vurmaya başladı. Yakın mesafeden yüzüme bir şey sıktılar. Sonradan biber gazı olduğunu öğrendim. Gözüm ve dudaklarımda yanma oldu. Kustum. Olayı gören ve makine mühendisi olduğunu söyleyen bir arkadaş ’Ben hem tanıklık ederim, hem de şikayetçiyim’ dedi ve beni Kızılay Hastanesi Acil Servisi’ne getirdi. Arabamda çocuklarım da vardı. ’Polislerden şikayetçiyim’ diyorum ama kimse gelmiyor. Kimden şikayetçi olacağımı bilmiyorum. Doktor raporu Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdiğini, kati raporu pazartesi günü Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesi’nden almam gerektiğini söyledi."

Ali İhsan Öztürk, hastaneden çıktıktan sonra Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ifade verdi ve kendisini dövdüğünü söylediği polislerden şikayetçi oldu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 16:31

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER