Polis ailelere 'hallettirecek'

AK Parti'den tehlikeli düşünce....

 Polis ailelere 'hallettirecek'

'Namus cinayeti' bahanesiyle her yıl çok sayıda kadının aileleri tarafından katledildiği ülkemizde AK Parti'nin "aynı evde kızlı-erkekli kalıyorlar" çıkışının ardından tehlikeli bir hazırlık içinde olduğu ortaya çıktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın, Kızılcahamam’daki parti içi toplantının pazar günkü basına kapalı oturumunda sarf ettiği ve ertesi gün basına yansıyarak Türkiye ’nin gündemine oturan, “Kız ve erkek öğrencilerin birlikte oturmasına müsaade etmeyiz” sözlerinin yankıları sürerken, ‘uygulamanın nasıl olacağı’ konusunda önemli bir işaret AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’den geldi.

Canikli’nin Meclis kulisinde konuyla ilgili olarak söylediklerini bugünkü köşe yazısına aktaran Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Nurettin Canikli’nin, uygulamanın nasıl olacağını aslında söylemeyeceğini, ama “gazetecilerin biraz bastırması” üzerine şunları söylediğini aktardı:

“Üzerinde epey konuştuk. Polis bir yaptırımda bulunmayacak. Aynı evde yaşayan karşı cinsler komşuların da uyarısı sonucu tespit edilirse polis bu gençlerin ailelerine telefon açıp ‘İşte oğlunuz veya kızınız şu evde şu kişilerle birlikte yaşıyor’ diye bildirimde bulunacak. Başka bir uygulama kesinlikle söz konusu olmayacak.”

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2013, 00:15
YORUM EKLE