Orangutan 6 yıl boyunca, zorla genelevde çalıştırıldı

Pony'ye geneleve gelen müşterilerin isteklerini uygulayabilmesi için nasıl ilişkiye gireceği yönünde ders verildiği de aktarıldı

Orangutan 6 yıl boyunca, zorla genelevde çalıştırıldı

Endonezya'da Pony adındaki bir orangutanın daha yavru olduğu sırada el konularak 6 yıl boyunca bir genelevde çalışmaya zorlandığı ortaya çıktı.

Pony isimli orangutanun 6 yıl boyunca zincire vurulmuş halde bir genelevde gelen müşterilerle birlikte olmaya zorlandığının  ortaya çıkması üzerine, 2003 yılında, polisler ve  Borneo Orangutan Yaşatma Vakfı yetkilileri tarafından düzenlenen ortak bir operasyon sonucu kurtarıldığı gün yüzüne çıktı.

Pony'nın genelev sahipleri tarafından acımasızca istismar edildiği ve geneleve gelen müşterilerle 3 dolar (yaklaşık 15 TL) karşılığında birlikte olmaya zorlandığı ortaya çıkarıldı.

Annesinden koparıldığı sırada daha yavru olduğu tahmin edilen Pony'yi tutsak alan kişiler, zavallı orangutanın bir insana benzemesi adına iki günde bir vücudundaki bütün kılları tıraş ettiği, makyaj yapmaya ve parfüm sıkmaya zorladığı belirtildi.

Öte yandan Pony'ye geneleve gelen müşterilerin isteklerini uygulayabilmesi için nasıl ilişkiye gireceği yönünde ders verildiği de aktarıldı.

Pony'yi kurtaran ekipte yer alan Lone Droscher-Nielsen The Sun'a yaptığı açıklamada, "Pony'yi bulduğumda sadece evcil hayvan olarak satılmak için değil de zorla fuhuş yaptırıldığını görünce dehşete düştüm" ifadelerini kullandı.

Droscher-Nielsen, "Muhtemelen benim saflığım ama bir insanın, bir hayvana böyle bir yapabileceğini aklımın ucuna getirmezdim" dedi.

'ÖZELLİKLE O BÖLGEDE ÇALIŞAN ÇİFTÇİLER,  PONY İLE BİRLİKTE OLUYORDU'

Borneo Orangutan Yaşatma Vakfı müdürü Michelle Desilets 2007 yılında VICE'a verdiği bir röportajda, "Özellikle, bölgede çalışan çiftçiler Pony ile birlikte oluyordu. Pony'nin bulunduğu genelevde tercih etmeniz durumunda bir insanla da beraber olabilmek mümkündü ancak, bir orangutanla beraber olmak o bölgedeki birçok erkek için yenilikti" ifadelerini kullandı.

"O (Pony) bir seks kölesi olarak kullanılmış" diyen Desilets,  Pony'nin kurtardıklarında yaklaşık 6 ila 7 yaşında olduğu ve uzun süreliğine genelev sahibi kadın tarafından alıkonulmuş ve kafeste yaşamaya mahkum bırakıldığını belirtti.

Pony'nin, yaklaşık 35 ağır silahlı polis memuru eşliğinde geneleve giden kurtarma ekibi tarafından kurtarıldığı ve Borneo Orangutan Yaşatma Vakfı'na bağlı bir barınağa yerleştirildiği belirtildi.

Borneo Orangutan Yaşatma Vakfı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Pony'nin 15 yıl süren çileden sonra şu anda sağlığının iyi olduğu ve Nyaru Menteng isimli bir rehabilitasyon merkezinde bulunan diğer 7 orangutan ile birlikte mutlu bir yaşam sürdüğü aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 14:23

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER