'Öldürseniz de çocuklarımız için gelmeye devam edeceğiz'

Ablukaya alınan aileler polise tepki göstererek, “Bizi öldürseniz de gelmeye devam edeceğiz” dedi

'Öldürseniz de çocuklarımız için gelmeye devam edeceğiz'

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle açlık grevinde olan çocuklarının eylemine ses vermek isteyen ailelerin 9 Nisan’da başlattıkları Gebze M Tipi Kapalı Cezaevi önünde yapmak istedikleri oturma eylemi 20’nci gününde bir kez daha engellendi.

Eyleme destek amaçlı Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) İstanbul İl Örgütü ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) ile Özgür Genç Kadın (ÖGK) Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı (BEKSAV) temsilcilerinin yanı sıra 3 günlük açlık grevi eyleminde olan ESP üyeleri, Ümit Yıldız, Makbule Özdemir, Aygül Akyüz de katıldı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gebze İlçe Örgütü binasında bir araya gelen aileler, buradan cezaevine gitmek için araçlarına doğru yürüdü.

İlçenin 50 metre ilerisinde bulunan araçlarına doğru yürüyen ailelerin önü  polisler tarafından kesildi. Polis ile tartışan aileler, “Çocuklarımız için buradayız. Ne yapsanız ne etseniz de vazgeçmeyeceğiz” diyerek oturma eylemi başlattı.

‘GÖZALTINA ALIRSANIZ ALIN’

Aileleri ablukaya alan polislerin, “Burada oturmaya devam ederseniz gözaltı yapacağız dağılın” demesi üzerine aileler, “Avukatlarımız gelene kadar kalkmayacağız. Gözaltına alırsanız alın, bizi burada öldürürseniz öldürün” diyerek yanıt verdi.

Ailelere müdahale eden polisler, herkesi zorla ayağa kaldırdı. Polise tepki göstererek ilçe binasına geri dönen aileler, yarın kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 15:00

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
MISRA
MISRA - 1 yıl Önce

Bu fedakar annelerin ayakabısının tozuna kurban ederiz sizleri faşitler . Hz muhammet bile cennet annelerin ayağı altında demiş .Eğer o annelere bir zebal gelsin işte o zaman kızıca kıyameti koparacağız . Size bir zararları bile yok sadece evlatlarına yanan hakını arıyan ölümüne evlatları için mücadele ed3n suçsuz anneler .Serseri Soysuz duydunmu rahat bırak içi yanan anneleri Soysuz

CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDA
CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDA - 1 yıl Önce

Annelere el uzatanın elleri başta sıysuz ve tayyip olmak üzere elleri umut ederim teneşire gelsin amin .

ÇEKİN KANLI ELLERİNİZİ ANNELERDEN
ÇEKİN KANLI ELLERİNİZİ ANNELERDEN - 1 yıl Önce

Pis ellerinizi kana bılanmış iğrenç ellerinizi annelerden çekin katliyamcılar . En domokratik hakları olan özgürlüğünü kulanması içün annelere saldımayın hayinler yeter değerli içi yanık anneleri sürüklemeniz saldırmanı .Anneler yanlız deyil böyle biline .

SIRADAKİ HABER