Mürşitpınar’a saldırı geri püskürtüldü

6 saat aralıksız süren saldırının püskürtüldüğü bildirildi

Mürşitpınar’a saldırı geri püskürtüldü

Kobani’de sabah saatlerinde IŞİD’in Türkiye tarafından gelen bombalı araçla yaptığı saldırının ardından başlayan yoğun çatışmalar yaklaşık 6 saat aralıksız sürdü.

IŞİD’in Mürşitpınar Sınır Kapısı’nı ele geçirmek için yaptığı saldırı YPG/YPJ savaşçıları tarafından geri püskürtülürken, IŞİD militanlarının TMO’nun buğday ofisinde bulunduğu iddia edildi.

Türkiye tarafından tank ve zırhlı araçlar filonun çevresine gönderilirken IŞİD'e yönelik askerler tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmadı.

Kobani’nin güney ve batısında çatışmalar yer yer devam ederken, doğusunda ise yoğun şekilde devam ediyor. Sabah saatlerinde itibaren kente yönelikIŞİD militanlarının yoğun havan saldırıları gözlemleniyor.

Kentin çevresindeki cephelerde IŞİD'e ait noktalar ise sabah saatlerinde bu yana Koalisyon Güçleri’ne ait uçaklarca bombalanıyor. Kobani semalarında hava hareketliliği hala sürüyor.

Sınır hattının da Suruç tarafından bulunan Boyde köyü ve Etmanak köyü arasındaki yaklaşık 10 km’lik bölge Türk askerleri tarafından kapatıldı. Askerler zırhlı araç ve panzerlerle yurttaşların geçişini engelliyor.

Suruç'un Edmanek köyü yakınlarında basın mensupları için Başbakanlık Basın Enformasyon Müdürlüğü tarafından oluşturulan basın tepesi ‘güvenlik ‘ gerekçesiyle boşaltıldı. (ANF)

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 13:38
YORUM EKLE