Muhalif isimlere Twitter soruşturması

İstanbul’da savcılık, geniş çaplı yeni bir sosyal medya soruşturması başlattı

Muhalif isimlere Twitter soruşturması

İstanbul polisinin 1 yıldır yaptığı inceleme sonucunda, çok sayıda muhalif isim hakkında sosyal medya hesapları nedeniyle soruşturma başlatıldı. İfadeye vermeye gelenlerden Ertuğ Dinseven, tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevkedildi. Başka isimler hakkında da tutuklama talebi gelebileceği belirtiliyor.

Yeryüzüpostası.com’da yer alan habere göre aralarında ‘Greif İşgal Direniş, Fotoğraf Sinema Emekçileri (Fosem), Öğrenci Kolektifleri, EHP, Taksim Gezi Parkı ve Acıbadem Dayanışması’nın da olduğu çok sayıda sosyal medya hesabı hakkında, İstanbul Adliyesi Basın Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Hesaplar hakkında, 2017 yılından bu yana İstanbul Emniyeti Siber Suçlar bürosu tarafından inceleme yapıldığı, hesaplarla ilişkilendirilen kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Afrin operasyonu, Gezi direnişi anması ve işçi direnişleri gibi çeşitli konularda yapılan paylaşımlar da soruşturma konusu yapıldı.

Acıbadem dayanışması tweetlerinden dolayı ifadeye çağrılan Ertuğ Dinseven, savcılıktan tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevkedildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 14:16

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER