MHP’li Gölbaşı Belediyesi de asgari ücreti yetersiz buldu

Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, "Personele emeğinin karşılığını vermemiz gerekiyor" diyerek asgari ücreti 3 bin 325 lira yaptı.

MHP’li Gölbaşı Belediyesi de asgari ücreti yetersiz buldu

MHP’li Gölbaşı Belediyesi, 2021 için en düşük ücretin 3 bin 325 lira olarak belirlendiğini duyurdu. Kararın, CHP’li belediyelerin en düşük ücretin 3 bin 100 TL olacağını açıklamasının ve iktidarın asgari ücretin 2 bin 285 lira olarak belirlemesi nedeniyle tepki çekmesinin ardından alınması dikkati çekti.

BELEDİYE BAŞKANI, 'PERSONELE EMEĞİNİN KARŞILIĞINI VERMEMİZ GEREKİYORDU' DEDİ

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, çalışanların maaşlarının düşük olduğunu bildiklerini belirtirken, “Başta temizlik personellerimize, daha sonra fen işlerinde çalışan personellerimize, park bahçelerde çalışan personellerimize emeğinin karşılığını vermemiz gerekiyordu” dedi.

ÜCRET ZAMMI GERİYE DÖNÜK OLARAK 1 TEMMUZ 2020 TARİHİNDEN İTİBAREN UYGULANACAK

2019-2020 yıllarından önceki dönem borçlarını ödediklerini ve belediyenin ekonomisini düzelttiklerini belirten Şimşek, “Yapılan çalışmalar sonucunda 2021 yılında belediye şirket çalışanlarının sosyal hakları da dahil olmak üzere en düşük net maaşı 3 bin 325 TL olacak. Ücret zammı geriye dönük olarak 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren uygulanacak. Çalışanlarımıza aradaki fark tutarını da toplu iş sözleşmesi imzalanınca ödeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 16:48

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER