MHP'li belediyenin hoparlörlerinden Kürtçe türkü yayını yaptılar

Başkanı MHP'li olan belediye, ilgili mercilere şikayette bulunulduğunu açıkladı

MHP'li belediyenin hoparlörlerinden Kürtçe türkü yayını yaptılar

Manisa'nın Turgutlu Belediyesi'nin merkezi sistemle yapılan yayınına giren kişi ya da kişiler, hoparlörden Kürtçe türkü yayını yaptı.

Başkanı MHP'li olan belediye, ilgili mercilere şikayette bulunulduğunu açıkladı.

Merkezi sistemle yayın yapılan Turgutlu Belediyesi'nin hoparlöründen, dün saat 14.40'ta, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından Kürtçe müzik çalındı.

İlçenin tamamını kapsamasına rağmen yapılan yayın, Ege Umut Hastanesi çevresi, Urganlı Mahallesi, Derbent Mahallesi, Alpaslan Türkeş Meydanı ve Selvilitepe Mahallesi'nden duyuldu.

Turgutlu Belediyesi'nce konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"Kamuoyuna önemle duyurulur. 25.02.2018 tarihinde 14.40 sıralarında, belediyemiz merkezi yayın sistemine bağlı ancak telsiz frekans sistemiyle çözülen bazı mahallelerimizdeki anons sistemine, illegal yöntemlerle müdahalede bulunulmuştur. Belediyemiz kontrolü dışında 1- 2 dakika süreli kanunsuz yayın yapılmıştır. Konu, ilgili mercilere iletilmiş olup, şüphelilerin yakalanması amacıyla Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca gerekli soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz."

Kaynak: BirGün

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 22:43

Demokrat Haber’e Destek Olmak İçin Tıklayın >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
selami
selami - 1 yıl Önce

kürtçeyi ve kürtleri talan etmis bir partinin kürtçe anonsu çok yapmacik ve sahtedir.ilk önce kürtlere saygi duymasini ögrensinler,sonra türk4ede anons yapsalar anlar kürtler onlari