MEÜ mezuniyet töreninde öğrencilerden Soma ve Lice tepkisi

Lice, Soma, Gezi, Roboski'yi anan pankart açan öğrencilere özel güvelik saldırdı

MEÜ mezuniyet töreninde öğrencilerden Soma ve Lice tepkisi

Mersin Üniversitesi’nin 18’inci dönem mezuniyet töreninde, öğrencilerin Soma, Roboski ve Lice pankartı açmaları özel güvenlik görevlilerince engellenmeye çalışıldı. 

Üniversitede yaşanan rektörlük işgaline katıldıkları gerekçesi ile haklarında tedbir kararı alınarak bir dönem okuldan uzaklaştırılan öğrenciler, korteje katılarak 'Kapı Önü Fakültesi MEÜ Direniyor’ yazılı pankart açtı. Protokol bölümünün önüne gelindiğinde 'Rektör istifa’ sloganları atan öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Süha Aydın’a tepki gösterdi.

Mersin Üniversitesi Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet törenine, öğrencilerin Lice, Soma, Gezi, Roboski'yi anan pankart ve afişle açmaları damga vurdu.

Bazı fakülte öğrencileri başlarına baret takarak, Soma’da yaşanan maden katliamına yönelik hazırladıkları 'Unutmadık, Unutturmayacağız. Okumuş İnsan Halkın Yanındadır’ yazılı afişlerle dikkat çekti.

MEÜ Çevre Mühendisliği öğrencileri, korteje 'Kaderci Değil Mühendisiz’ yazılı dev pankart ile katılırken, bir grup öğrenci de 'Yapılanları Bilinç Altına Atmayız. Toprak Altındakileri Unutturmayız. Lice-Soma-Gezi-Roboski’ yazılı pankart ile tepkilerini dile getirdi

Bir süre sonra öğrencilere müdahale ederek pankartı toplamak isteyen özel güvenlik görevlileri ile öğrenciler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Güvenlik görevlileri açılan pankartları toplamak isteyince arbede yaşandı. Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 15:22

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER