Meclis'te Zarrab kavgası: CHP'li ve AKP'li vekiller birbirine girdi

TBMM Meclis Genel Kurulu’nda yaşanan Zarrab gerilimi arbedeye dönüştü

Meclis'te Zarrab kavgası: CHP'li ve AKP'li vekiller birbirine girdi

New York’ta devam eden Reza Zarrab davasıyla ilgili Meclis Genel Kurulu’nda yaşanan gerilim arbedeye dönüştü.

CHP milletvekilleri, Yüksek Seçim Kurulu Teşkilat Teklifi’nin görüşüldüğü Genel Kurul’da Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e Zarrab davasıyla ilgili eleştiriler ve sorular yöneltti. Dosyanın Türkiye’de siyasi olarak kapatıldığını savunan CHP’liler, Gül’e "Daha önce verilen takipsizlik kararının kaldırılıp dava açılmasını sağlayacak mısınız?" diye sordu.

BAKAN GÜL: HANGİ AŞK SİZİ 10 BİN KİLOMETRE ÖTEDEKİ BİR KUMPAS DAVASINA GÖTÜRÜYOR?

Bunun üzerine "Bizim hükümetimizden daha fazla CHP bu davayı takip ediyor. Her gün orada arkadaşınız var" diyen Gül, ses tonunu yükselterek şunları söyledi: "10 bin kilometre ötedeki bir kumpas davayı hangi hararet, hangi aşk, hangi motivasyon sizi oraya kadar götürüyor, Pensilvanya’nın yanına, bunu hayretle izliyorum.

Yanı başımızda, Sincan’da, TBMM’yi bombalayan, 250 vatandaşımızı şehit eden, 2 bin vatandaşımızı gazi yapan, cumhuriyete, demokrasiye kasteden katillerin davası devam ederken hiçbir şekilde o davayı takip etmiyorsunuz. Türkiye adına, CHP adına çok utanç verici bir durumdur. Bunu, Atatürk’ün partisinin bir 'FETÖ'nün partisi olma yönündeki bu çabalarını gerçekten üzüntüyle izliyoruz.”

Bakanın konuşması sürerken CHP’li Özel’in Gül’ün üzerine yürümesiyle ortam karıştı. Kürsü önünde toplanan CHP’liler ile AK Partililer arasında itişmeler yaşanırken, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da karşı karşıya geldi. Oturumu yöneten Başkanvekili Yaşar Tüzün’ün birleşimi kapatmasına karşın gerginlik sürdü. AK Partili yöneticiler, Gül’ü  arbededen uzaklaştırmak amacıyla CHP grubuna yakın olan komisyon sırasından alarak AK Parti grup sıralarına götürdüler.

Kaynak: Sputnik 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 23:54
YORUM EKLE