Kürtçe konuşan yolcuları otobüsten attılar

Manisa’da Metro Turizm firmasından ayrımcılık iddiası…

Kürtçe konuşan yolcuları otobüsten attılar

Urfalı Yılmaz Gürhan ile Mikail Çelik adlı vatandaşların, yolcu olarak bulundukları Metro Turizm’e ait otobüste kendi aralarında Kürtçe konuştukları gerekçesiyle şoför ve muavin tarafından tartaklanarak yol ortasında otobüsten indirildikleri iddia edildi.

ANF'nin haberine göre, inşaat işçisi Yılmaz Gürhan ile Mikail Çelik, sürücülük sınavlarına katılmak üzere Metro Turizm’e ait otobüsle Manisa’ya hareket ettiler. Yolculuk sırasında kendi aralarında Kürtçe konuşan iki arkadaşı otobüsün şoförü ve muavini tartaklayarak, yolun ortasında otobüsten indirdi.

Gürhan ve Çelik Manisa’ya otostop çekerek vardıklarını belirterek, “Bu duruma karşı sessiz kalmayıp gerekli yerlere başvuracağız” dediler.

Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk, geçtiğimiz günlerde Varan Turizm'i Metro Turizm'den bağımsız olarak kendi adına satın alştı.

Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk 2009 yılında, bir iş adamına zorla 2 milyon liralık senet imzalattığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Öztürk, kendisini mafya ile özdeşleştirenlere karşı çıkıyor ve mafya ve mafyacılık ile işi olmadığını söylüyor.

SON DAKİKA

Metro Turizm Genel Müdür Yardımcısı D.Dinçer Yirmibeşcik, haberimiz sonrası Demokrat Haber'i arayıp açıklamalarda bulundu.

İlgili haber burada >>>

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
bir okuyucu
bir okuyucu - 8 yıl Önce

arkadşlar bu bir karalama politikasıdır..batılı şirketlerın dogu pazarına acılmasını engellemek bir iç savaş peşine gitmek için yapılmıs bir propaganda daır..lütfen böylr iç savasa gidiçibasit olayları gözardı edelim bu ülke epımızın.. ewet galip öztürk kendı adına varan ı satın aldı yani galip öztürk ün doğuya girmesıengellenmek adına yapılmıs bir haberın etkısınde kalmayalım ...bu ükle hepımızın daha iyi bir br ulke ıcın..tesekkurler

garabet ernekian
garabet ernekian - 8 yıl Önce

HEEEEEEEEEEEEEEEY SEN, BIR ADAMA KKENDI DILINI BILE KONUSMA HAKKI (sayet kendini medeni zannediyorsan kendi dilimi degil ogren digim herhangi bir dili konusmaya hakkim yok mu?)vermiyen avrupanin gavur (cok neseyle soyledigin laf)memleketlerinde sen turkce konusurken aynisini sana yapsalar neeeeeeee yaparsin neleeeeeer dersin hele hele sokaklarda bayragini salladiginda ,

erdal
erdal - 8 yıl Önce

eğer ki o otobüs şöfürün gücü yetiyorsa gelsin bana bend kürtüm

SIRADAKİ HABER