Kuran kursunda asılı bulunan 12 yaşındaki yaşamını yitirdi

Aile, tüm bu yaşananlar üzerine çocuklarının intihar etmediğini ve ölümünden şüphe duyduklarını söyledi

Kuran kursunda asılı bulunan 12 yaşındaki yaşamını yitirdi

Ailesi Diyarbakır'da bulunan ve Muş’taki Karşıyaka Kuran Kursu'na gönderilen 12 yaşındaki Mehmet Halit Yavuz, 3 Temmuz'da kursun tuvaletinin kapısına kemerle asılı olarak bulundu.

İmamlığını amcasının yaptığı camiye bağlı Kuran kursundan yaralı olarak hastaneye kaldırılan Mehmet Halit Yavuz bugün vefat etti.

Yavuz’un kurs tuvaletinde intihar ettiği iddialarını ailesi reddetti.

Duvar’dan Hacı Bişkin’in haberine göre, Mehmet Halit Yavuz, Muş'a gittikten 3 gün sonra ailesini arayarak “Ben imam olacağım” diyerek iyi olduğunu söyledi. 4 gün sonra ise Mehmet Halit Yavuz'un 'intihar' ettiği bilgisi aileye verildi. Olayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yavuz ölmeseydi bir gün önce annesi Muş’a ziyarete gidecekti. Aile bireyleri, annesinin geleceğini duyan Yavuz'un çok sevindiğini ve dayısına kurstan sonra Muş'u gezmek istediğini söylediğini aktardı. 

Aile, tüm bu yaşananlar üzerine çocuklarının intihar etmediğini ve ölümünden şüphe duyduklarını söyledi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken Yavuz’un otopsi raporu ve olayla ilgili ayrıntılar önümüzdeki günlerde belli olacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 22:42

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER