Komutan köylüleri 'oyla tehdit etti' iddiası: Tek yere oy vereceksiniz

Bismil'de komutanın köy seçmenlerini açık oy kullanmaya zorladığı ve köylülerin yerine oy kullanmak istediği ileri sürüldü

Komutan köylüleri 'oyla tehdit etti' iddiası: Tek yere oy vereceksiniz

Bismil ilçesinin Köprü (Koperî) köyünde karakol komutanının köylüleri açık oy kullanmaya zorladığı ve “Tek yere oy vereceksiniz. Gerekirse ben kullanırım” tehdidinde bulunduğu iddia edildi. 

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Köprü (Koperî) mahallesinde dün gece köye giden karakol komutanın köy seçmenlerini açık oy kullanmaya zorladığı ve köylülerin yerine oy kullanmak istediği aktarıldı.

Güvenlik gerekçesiyle isminin açıklanmasını istemeyen Köprü köyü sakini ve sandık görevlisi, karakol komutanın köylüleri açık oy kullanmaya zorladığı ve baskı uyguladığını aktardı. Karakol komutanının kimsenin sandık başına gelmesini istemediğini, sabah erkenden köye gelip seçmenler yerine kendisinin oy kullanacağını belirten sandık görevlisi, komutanın kendilerine “Tek yere oy vereceksiniz. Gerekirse ben kullanırım. Yok efendim, ben 4-5 aydır buradayım. Siz hep buradasınız” dediğini aktardı.  
 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER