Komedyen Pınar Fidan'ın repliğindeki Alevilerle ilgili ifadelere tepki gösterildi

Stand-up gösterisinde Alevilere yönelik kullanılan ifadeler çekti

Komedyen Pınar Fidan'ın repliğindeki Alevilerle ilgili ifadelere tepki gösterildi

Komedyen Pınar Fidan, gösterisinde "Hepsini bir otele tıkıp yakabilirsin" sözleriyle  2 Temmuz 1993'te Pir Sultan Abdal Şenliklerine katılmak için Sivas'a giden aydın ve sanatçılardan 33'ünün Madımak Oteli'nde yakılmasını 'espri' malzemesi yaptı. Video, sanatçı Tolga Sağ'ın sosyal medya paylaşımının ardından yayıldı. 

Pınar Fidan'ın Stand-up gösterisinde Alevilerle ilgili kullandığı ifadelere tepki gösteren Tolga Sağ, "Bu soytarıyı iyi tanıyın. Adı Pınar Fidan. Ağzından pislik dökülüyor, aşağılık esprilerini komik sanıyor" dedi. 

Fidan’ın tepki çeken sözleri şöyle: “Siyasilerle ilgili şeyler paylaşıyor. Finlandiya Başbakanı işe metro ile gidiyormuş galiba ‘asıl cennete gidecekler bunlar, bizim ülkemizdeki siyasiler cehennemlik’ bunu söyleyen de bir yadan Alevi. Yani hiçbir şey yapmadan cennete gideceğini sanan insan. Bir de başkalarına böyle yargı dağıtıyor. Hani arada böyle haberler okuyorum cemevine saldırıda bulunulmuş. Bakın böyle haberler oluyor sık sık gazetelerin üçüncü sayfalarında ‘bilmem neredeki cemevine saldırıldı’ ama hiç Alevi kaybetmiyoruz. Çünkü boş, Alevi yok. Bir şey yapmamız gerekmiyor, saldırganlar cemevine Alevilerden daha çok gidiyor. Bunun anlaşılması lazım, çok istiyorsan meyhaneye falan git ya da hepsini bir otele tıkıp yakabilirsin”

Tepkilerin ardından özür dileyen ve ironi yaptığını belirten Fidan, kendisinin de Alevi olduğunu, gösterisinde bahsettiği kişinin ise dayısı olduğunu ileri sürdü. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 23:45

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil nadir özgün
Cemil nadir özgün - 11 ay Önce

Tolga sağ denen babasının Şöhretini yiyen zavallı da ironiden anlayacak beyin yokki, oysa pınar fidan enfes bir espri-ironi yapmış.

Ayşegül Zeyrek
Ayşegül Zeyrek @Cemil nadir özgün - 11 ay Önce

Başka espri bulamamış mı? Tüküreyim onun ironisi e?

SIRADAKİ HABER