Karantinadaki köyün suyunu kestiler

Çorum’a bağlıMecitözü Şeyhler Mahallesi'nin suyu belediye tarafından kesildi

Karantinadaki köyün suyunu kestiler

Çorum’un Mecitözü İlçesi Şeyhler Mahallesi bir haftadır susuz. Mahalle Muhtarı Salim Çadır, mahalleleri karantinaya alındıktan bir gün sonra suların Mecitözü Belediyesi tarafından kesildiğini söyledi. Çadır “Bir yudum suya muhtaç kaldık, bize adeta ölüme terk eder gibi kaderimizle baş başa bıraktılar” dedi.

Elvan Yılmaz'ın Gazete Duvar'da yer alan haberine göre köy koronavirüs salgını nedeniyle 3 Ağustos’ta karantinaya alınmıştı.

Çadır, 92 korona vakası görülmesi üzerine karantinaya alınan mahallede susuzluğun çok ileri boyuta ulaştığını, hiçbir yetkilinin çare üretmediğini söyledi. Çadır “Yetkililere sesleniyorum, belediyeye sesleniyorum. Hiçbir ilaçlama da yok, kendi imkanlarımızla belirli noktalara kireç serpiştirmeye çalışıyoruz. Büyük bir mağduriyet yaşıyoruz. Mahallemiz yaklaşık 100 hane ve 250 kişi yaşamakta. Ayrıca 300 büyükbaş ve 150 küçükbaş hayvan da susuzluktan ölmek üzere” uyarısında bulundur.

‘BİLDİRİM YAPILMADI’

Muhtar Salim Çadır köyün sularının kesileceğine ilişki kendilerine bir bildirim yapılmadığını da ifade etti.

Köy Muhtarı Salim Çadır’ın bu açıklamaları üzerine görüşmek istediğimiz Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, telefonlara cevap vermedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER