Kadın astsubay: Zengin olan asker de olmaz, şehit de!

Mustafa Kemal Özata, memleketi Konya'da toprağa verildi

Kadın astsubay: Zengin olan asker de olmaz, şehit de!

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde 14 Ağustos günü çatışmada ağır yaralanan ve tedavi altındayken dün hayatını kaybeden 23 yaşındaki jandarma uzman onbaşı Mustafa Kemal Özata, memleketi Konya'da toprağa verildi.

Güçlükle yürüyen anne Cennet Özata, tören alınana gelirken, yanındaki görevli kadın astsubaya, oğlu Mustafa Kemal Özata'yı zor şartlar altında büyüttüğünü anlattı. Oğlunun liseden mezun olduktan sonra pazarlarda çalıştığını belirten Cennet Özata, oğlunun küçük kardeşlerine ise, "Şimdi sizin durumunuzda ne var. Ben gazoz şişelerini satıp harçlık yaptım" diye öğütler verdiğini söyledi.

Eşinin şoför olduğunu ifade eden anne Cennet Özata, "Babası şofördü. Nüfusumuz çoktu. Çocuklarım küçüklü, büyüklülerdi. Kendi kendilerini idare ederlerdi" dedi.

Bu sırada Cennet Özata'nın elinden tutan görevli kadın astsubay, "Teyzem bilmem mi? Zengin olan asker olur mu? Olmaz. Zengin olan; asker de olmaz, şehit de olmaz. Ne güzel evlatlar yetiştirmişsin" diyerek onu teselli etmeye çalıştı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 23:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

asker ve gerilla analari seslerini birlestirirse bu kan durucak.

cemal kendal
cemal kendal - 3 yıl Önce

zengin olan dağa da çıkmaz, bu söz hoşunuza gitmez biliyorum.