JİTEM'in resmi bir okulu varmış!

İŞKUR’un internet sayfasında JİTEM’in okulu, 'mezun olunan okul' seçeneklerinde yer alıyor…

JİTEM'in resmi bir okulu varmış!

17 bin 500 ‘faili meçhul’ infazı gerçekleştiren ve devlet tarafından varlığı kabul edilmeyen Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele’nin (JİTEM) bir okulu olduğu ortaya çıktı. İşsiz gençlerin iş başvuru yapmak için kayıt yapmak istediği Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesinde (http://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/) JİTEM’in okulu, mezun olunan okul seçeneklerinde yer alıyor.

JİTEM’İN KAÇ MEZUNU VAR?

Özgür Gündem'in haberine göre; İşkur’un internet şubesine iş arayanların öz geçmiş oluştururken, öğrenim gördüğünüz okullar listesinde (ETİMESGUT JİTEM ASGARİ TERÖRLE MÜCADELE HARP OKULU) adında bir okul ismi ile karşınıza çıkıyor. Okulun tek bölümü ise (Terörle Mücadele JİTEM Sivil İstihbarat) olarak geçiyor. Okulun adres ve iletişim bilgilerine rastlanmazken, tek adres Ankara Harp Okulu olarak görülüyor. Konu hakkında bilgilerine başvurmak için gün boyu İŞKUR yöneticilerine ulaşmaya çalıştık ancak telefonlarımıza cevap verilmedi.

 JİTEM İLK KEZ KABUL EDİLDİ

27 Ağustos 1987 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı’na bağlı olarak kurulan devletin illegal örgütü JİTEM, Kürdistan’ı faaliyet alanı olarak belirlemiş ve Ergenekon sanığı Binbaşı Arif Doğan tarafından yıllarca yönetildiği itiraf edildi. Doğan bir ifadesinde, JİTEM’i kendisinin kurduğu ve daha sonra Veli Küçük’e devrettğini itiraf etmişti. JİTEM’in varlığı en son Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Arif Doğan hakkında yürüttüğü bir soruşturmada, Jandarma Genel Komutanlığının kendi inisiyatifiyle kurulduğunu tespit etmişti. JİTEM’in baş tetikçilerinden Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım ise “arananlar” arasında.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2013, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER