Jandarma ameliyathaneye girdi, doktor istifa etti

İstifa eden doktor 'bu kadarı sıkıyönetim döneminde bile yapılmadı' dedi...

Jandarma ameliyathaneye girdi, doktor istifa etti

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne jandarmanın ameliyat edilen bir mahkum için ameliyathaneye girmesi üzerine Ameliyathane Sorumlusu Prof. Dr. Kenan Erzurumlu istifa etti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi ameliyathanesinde mahkum krizi istifa getirdi.

Ameliyathaneye burun kemiği ameliyatı olması için getirilen mahkumun güvenliğinden sorumlu jandarma, ameliyathanede beklemek isteyince, ameliyathane sorumlusu Prof. Dr. Kenan Erzurumlu, steril olan bir ortamda sağlık görevlileri dışında kimsenin bulunamayacağını belirterek, jandarmadan ameliyathane dışında beklemelerini istedi.

Mahkumun güvenliğinden kendilerinin sorumlu olduğunu belirten askerlerin yönetimi arayarak olumlu yanıt almaları üzerine, duruma tepki gösteren Prof. Dr. Erzurumlu, ameliyathane sorumlusu görevinden istifa etti.

'SIKI YÖNETİM DÖNEMLERİNDE BİLE BÖYLE UYGULAMA YAPILMADI'

Prof. Dr. Kenan Erzurumlu, kendi sorumlu olduğu alanda bütün yetkinin ve sorumluluğun kendisine ait olduğunu vurgulayarak "Bu tür uygulama sıkı yönetim dönemlerinde bile yapılmadı" dedi.

Söz konusu mahkum dahil tüm ameliyat olanların canlarının hekimlere emanet olduğunu ifade eden Prof. Dr. Erzurumlu, "Yapılan uygulama sağlık kurallarına aykırı ve üçüncü dünya ülkelerinde olabilecek bir uygulama. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne yakışmayacak bir uygulama. Bu nedenle ameliyathane sorumluluğu görevimden istifa ettim" diye konuştu.

Başhekim Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk ise askerlerin ameliyathane koridorunda beklediklerini belirterek, "Askerlerin orada bulunmasında bir sakınca bulunduğunu düşünmüyorum. Hocamızın neden böyle bir istifa kararı aldığına da anlam veremiyorum" diye konuştu. (mynet)
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2013, 15:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Olcay yanmaz
Olcay yanmaz - 5 yıl Önce

Başhekim AKP'li demekki

Anti-anti
Anti-anti - 5 yıl Önce

Başhekim salak hocam sen ne yapsan boş

Mehmet Özdemir
Mehmet Özdemir - 5 yıl Önce

Kağıt üzerindeki provalardan biri