İstifa ettirilen Recep Altepe: Ankara'dan çağırdılar ama gitmedim

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden Recep Altepe konuştu

İstifa ettirilen Recep Altepe: Ankara'dan çağırdılar ama gitmedim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden Recep Altepe, Ankara'dan çağrıldığını görüşmeye gitmediğini söyledi. Altepe Başbakan Binali Yıldırım ile görüşerek, "Söylemek istediklerimi söyledim" dedi.

Levent Gençelli'nin Cumhuriyet'te yer alan haberine göre aski Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Afşar’ın, 'FETÖ' ile ilişkisi olduğuna yönelik iddialar anımsatıldığında “Onunla ilgili de bir şey yok. Soruşturma açılmamış, dava da açılmamış. Benim 41 yıllık arkadaşım. Çocuklarının onların okullarında okuduğu iddiaları var. Bu okullarda çocuğunu okutan çok kişi yok mu?” dedi.

İstifadan kısa süre önce Erdoğan ile görüştüğüne yönelik iddialara Altepe, “Ankara’dan çağırdılar. İstifaya karar vermiştim. Çağrıyı kabul etmedim. Ama Sayın Başbakan ile görüştüm. Söylemek istediklerimi söyledim” diye konuştu.

KAYNAK: Cumhuriyet 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 20:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer uslu
ömer uslu - 2 yıl Önce

bursa gemlik akp belediye meclis üyesiyim gemlik mütayitler dernek başkanıyım gemlik belediye başkanı refik yılmaz hem gemliye hemdepartimize çok zarar verdi belediyemiz hiç iş yapamaz hale geldi büyüklerimizden ricam başkanın kulahını cekin gemlik rahatlasın

SIRADAKİ HABER