İstanbul Üniversitesi’nde yemek eylemine polis engeli

Öğrenciler yeni düzenleme ile 3 öğün indirimli yemek haklarının tek öğüne indirilmesine tepki gösterdi

İstanbul Üniversitesi’nde yemek eylemine polis engeli

İstanbul Üniversitesi’ne bağlı tüm kampüslerdeki yemekhanelerde bugünden itibaren kahvaltı verilmemeye başlandı. Yeni düzenleme ile 3 öğün indirimli yemek haklarının tek öğüne indirilmesine tepki gösteren öğrenciler ise Beyazıt Meydanı’nda bir forum düzenledi.

Kahvaltının kaldırılmasına ve yemekhane zammına karşı topladıkları dilekçeleri rektörlüğe teslim etmek isteyen öğrenciler karşılarında polisi buldu. “Müşteri değil öğrenciyiz” diyerek İstanbul Üniversite Ana Kapısı önünde toplanan öğrenciler polisin dağıtma girişimine rağmen eylemi devam ettirdi.

EĞİTİM SEN’DEN DESTEK

Eğitim Sen Eş Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan da, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile İstanbul Üniversitesi öğrencilerine destek oldu.

“Kamusal eğitim hakları,yemek hakları için mücadele eden, müşteri değil öğrenciyiz diyen, İÜ yemeğime dokunma sesini yükselten gençlere saldırılıyor” diyen Aydoğan, “Onlar bugünümüz, geleceğimiz! Öğrencilerimize hayalleri kadar büyük bir gelecek bırakma mücadelesidir, mücadelemiz! Öğrencime dokunma!” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER