İstanbul Taksiciler Odası Başkanı: Siyasetin kaderini değiştirecek bir topluluğuz

Aksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), İstanbul'a kiralık 5 bin yeni taksi projesini kabul etmediklerini söyledi

İstanbul Taksiciler Odası Başkanı: Siyasetin kaderini değiştirecek bir topluluğuz

İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'İstanbul'a 5 bin taksi' projesine tepki gösterdi.

İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), İstanbul'a kiralık 5 bin yeni taksi projesini kabul etmediklerini söyledi.

Aksu, "Kesinlikle kiralama sistemini kabul etmiyoruz. İstanbul'daki taksi sayısı yeterli. Biz Türkiye'de siyasetin de kaderini değiştirecek bir STK ve topluluğuz" dedi.

Bunun hiç beklemedikleri bir açıklama olduğunu dile getiren Aksu, İmamoğlu'nun seçimlerden önce 2 kere ziyaret ettiği odalarında taksici esnafına her türlü desteği vereceğini ve haklarını koruyacağını ifade ettiğini öne sürdü.

‘5 BİN TAKSİ PROJESİ HAYATA GEÇERSE BİTERİZ’

Aksu, görüşmelerinde bu projenin hiç gündeme gelmediğini öne sürerek, bu konuyla ilgili kendileriyle hiç görüş alışverişinde bulunulmadığını savundu.

Taksici esnafı olarak üzgün ve tedirgin olduklarını anlatan Aksu, "Ama Büyükşehir Belediye Başkanımızın da bizim esnafımızı tamamen yok edeceğini düşünmüyoruz. Eğer Sayın İmamoğlu'nun sözünü ettiği bu model hayata geçerse biz 17 bin 395 taksici esnafı olarak biteriz." değerlendirmesinde bulundu.

‘YENİ TAKSİ İHTİYACI YOK’

İstanbul'da şu anda taksi ihtiyacının olmadığına işaret eden Aksu, trafik sorunu çözülürse taksi sayısının şu anda yeterli olduğunu ifade etti.

Bu konuyu Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve diğer ilgililer ve siyasilere de anlattıklarını belirten Aksu, "Hepsine sesleniyoruz, bu proje emeğimizi, ekmeğimizi yok eder. Mağdur oluruz. Biz kiralama sistemini belediyenin öz malı olma sistemini kabul etmiyoruz. Devletimizin de bu konuda bize sahip çıkacağından eminiz" diye konuştu.

‘250-300 BİN KİŞİLİK BİR AİLEYİZ, SİYASETİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK TOPLULUĞUZ’

Aksu, İstanbul'da 17 bin 395 taksi bulunduğuna işaret ederek, "Biz Türkiye'de siyasetin de kaderini değiştirecek bir STK ve topluluğuz. Bir araç sahibiyle birlikte bir takside 3 kişi çalışıyor. 3 kişi çalıştığı zaman 52 bin çalışanımız var. Bunların da evde eşi ve çocukları ile beraber 250-300 bin kişilik bir aileyiz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 23:32

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 6 ay Önce

Seçimlerden önce üner in kaldırılması için taksiciler odası AKP ye ne vaat etti. Taksiciler odası başkanı onu aciklasin.

SIRADAKİ HABER