İsmail Saymaz ve Canan Kaftancıoğlu arasında ‘koronavirüs’ gerginliği

Koronavirüs salgını nedeniyle tedbirlerinin arttırıldığı ve ”Kalabalık ortamlardan uzak durun” uyarısına rağmen CHP’nin İstanbul İl Kadın Kolu Kongresi yapıldı

İsmail Saymaz ve Canan Kaftancıoğlu arasında ‘koronavirüs’ gerginliği

Koronavirüs tehlikesine rağmen CHP Beşiktaş’ta İstanbul İl Kadın Kolu Kongresi CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu öncülüğünde gerçekleştirildi. Kongresi’nin yapılması tepkilere neden oldu.

Kongreye bir tepki de Gazeteci İsmail Saymaz’dan geldi. Kongreye ilişkin Saymaz, ”Üstelik Canan Kaftancıoğlu’nun mesleği doktorluk. Bu vurdumduymazlık nasıl mümkün olabiliyor, hiç anlamıyorum” ifadesini kullandı.

Sosyal medyadan paylaştığı mesajla Saymaz’a cevap veren Kaftancıoğlu, ”Virüs yayılımı nasıl olur? Yurtdışı kaynaklı kontaminasyon ve riskleri nelerdir? Elma ile armut nasıl kıyaslanır? Önlemler alınarak bir toplantı nasıl yapılır? AKP’yi eleştirebilmek için yanına CHP’yi de koymalıyım kolaycılığı ve fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olma cehaleti” dedi.

‘CANAN HANIMIN KARANTİNAYA ALINMASINDA FAYDA GÖRÜYORUM’

Saymaz ise ”Canan hanım, sizi Türk hekimlerine emanet ediyorum. Kadın kongresinden sonra hem ruhsal, hem bedensel, hem de siyasal açıdan karantinaya alınmanızda fayda görüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 16:50

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER