'İmkânı olan silah alsın' diyen Sedat Peker: Konuşmamın arkasındayım

Peker hakkında, "Suç İşlemeye Tahrik ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme" suçlarından hakkında 5 Şubat’ta soruşturma başlatılmıştı

'İmkânı olan silah alsın' diyen Sedat Peker: Konuşmamın arkasındayım

Geçmişte organize suç örgütü liderliğinden yargılanıp hüküm giyen Sedat Peker, "İmkânı olan ruhsatlı silah alsın, hazırlıklı olsun" açıklaması nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında savcılığa ifade verdi. 

Peker'in ifadesinde "Konuşmamın arkasındayım" dediği öğrenildi.

Ataşehir'de 3 Şubat'taki bir açılışta yaptığı konuşma nedeniyle İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" ve "Suç işlemeye tahrik etmek" suçlarından re'sen soruşturma başlatılan Sedat Peker, bugün adliyeye gelerek şüpheli sıfatıyla savcıya ifade verdi. Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcısına ifade veren Peker'in, suçlamayı kabul etmediği öğrenildi. İfadesinde konuşmasında suç unsuru bulunmadığını söylediği öğrenilen Sedat Peker'in, "Konuşmamın arkasındayım" dediği kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker, 4 Şubat'ta, İstanbul Ataşehir’de katıldığı bir açılışta Cumhur İttifakı'na destek ve silahlanma çağrısı yapmıştı.

"Biz bu vatanın delileriyiz, fedaileriyiz" diyen Peker, "Şimdiden seçimlerde YSK'yı tanımadıklarını söylüyorlar, seçim sonucuna göre insanları, partililerini sokaklara dökecekler. Bunun amacı terör örgütleri mensuplarının da o partililerin arasına katılıp ülkeyi yakmaları ve yıkmalarıdır. Polisimiz, askerimiz güçlüdür ancak bu ülkenin evlatları da bu ülkenin sokaklarını koruyacaklar" ifadelerini kullanmıştı.

Silahın iyi insanların elinde bir güvence olduğunu söyleyen Peker, "Bu sebeple imkânı olanlar ruhsatlı silahlar, av tüfekleri alsınlar, mutlaka hazırlıklı olsunlar" demişti.

​Peker, bugün yaptığı açıklamada ise "Konuşmam ile ilgili sayın savcılık makamına suç duyurusunda bulunanlar… Boşuna sevinmeyin! Ergenekon sürecinde haksız yere 10 yıl cezaevinde kaldığım için bir avukat kadar bilgiliyim… Suç olan hiçbir şeyi söylemem. Kudurun ulan kudurun.." ifadelerini kullandı.

Peker’in bu sözlerinin ardından, "Suç İşlemeye Tahrik ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme" suçlarından hakkında 5 Şubat’ta soruşturma başlatılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 21:29

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
melek
melek - 12 ay Önce

silah alma imkanı olmayanlara da siz verin bari..bilgisayar oyunlarındaki gibi herkes birbirini vursun. adam resmen ülkeyi içsavaşa sürüklüyor, memleket sevdalıları da seyrediyor. sonra da vatan millet sakarya....
i

vebalini ERDOGAN ceker
vebalini ERDOGAN ceker - 12 ay Önce

Eger hukumet bu caniyi cezalandirmazsa Suriye'den bile daha yıkıcı bir içsavaş'a suruklendigimizde vebalini Cumhurbaskani Erdogan ve onun emrindeki savcilar cekecektir ...!

Bu Vatan Çetelerin Esiri olmuş
Bu Vatan Çetelerin Esiri olmuş - 8 ay Önce

Sen kimsin Siyasi Parti Liderimisin Herkes Silahlansın Yazıklarolsun Haki savcı Yargı Esir olmuş herkes silahlansın Doğru Bayımız Tefecilerle ortak Tozcularla ortak Gayrımeşur Songar’ı Herkes Silahlansın Devleti Derhal Görevi Başına Davetediyorum Lütfen Herkes Görevini Yapsı Bu Devlet Sadece Bu nunda Herkes isyana Düşer

SIRADAKİ HABER