İlber Ortaylı: Yeni Türkiye'yi b.k kurarsınız

İlber Ortaylı, Yeni Şafak gazetesinin iddialarıyla ilgili konuştu

İlber Ortaylı: Yeni Türkiye'yi b.k kurarsınız

Atatürk'ün zehirlendiği iddialarını gündeme getiren Yeni Şafak'ın yayınladığı belgelere İlber Ortaylı sert tepki gösterdi.

Yeni Şafak gazetesi muhabirinin sorularını yanıtlayan Ortaylı, “Kendine göre yeni Türkiye kuruyorlar. B.. kurarsınız. Güldürmesinler adamı. Yeni Türkiye böyle geri zekalılar olmadan kurulabilir ancak” dedi.

Ortaylı'nın Yeni Şafak muhabirinin sorularına verdiği yanıtlardan bazıları şöyle:

İlber Bey merhaba. Yeni Şafak gazetesi olarak bir belge yayınladık. Gazeteyi görme şansınız oldu mu?

Onu bana söylediler. Şimdi ben ona bakacağım. Belge melge yaramaz. Çocukluğumdan beri böyle numaralar duyarım. Bunlar kocakarı laflarıdır. Bizim milletimiz tarih bilmez. Böyle aptal aptal konuşur. Sizin gazete ne düşünür bilmem ama sen ismini karıştırma ileride senin için iyi gazetecilik olmaz.

Az önceki konuşmamızda bazı konular tabudur dediniz… Neyi kastettiniz?

Ben tabu mabu demedim. Bunlar sizin anlamayacağınız şeydir. Bunların hepsi mahalle dedikodusu. Her şeye bulaşmayın. Bunu gazeteler çok yapıyor. Kendine göre yeni Türkiye kuruyorlar. B.. kurarsınız. Güldürmesinler adamı. Yeni Türkiye böyle geri zekalılar olmadan kurulabilir ancak. Nereye baksan cahil. Bir tane herif var. Eski solcu, alkolik, geri zekalı… O da konuşuyor. Git başka tarih kitabı oku hayvan. Baban seni Fransız okuluna yollamış. Lisan biliyorum diyorsun git başka dilde oku. Herif okul kitabıyla tarih yazıyor geri zekalı. Hiçbir memlekette olmaz böyle bir şey anladın mı? Sizde iyi bir gazeteci olmak istiyorsanız böyle aptal işlere karışmayın. Şöhretiniz en başından düşer.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 21:08

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER