Helikopterden atılarak işkence edilen Osman Şiban gözaltına alındı

Van'da gözaltına alındıktan sonra helikopterden atılarak işkence edilen Osman Şiban, Mersin’deki evine yapılan baskınla gözaltına alındı.

Helikopterden atılarak işkence edilen Osman Şiban gözaltına alındı

Van’ın Çatak ilçesinde 11 Eylül 2020'de operasyona çıkan askerler tarafından gözaltına alındıktan sonra Servet Turgut ile birlikte helikopterden atılan Osman Şiban, Mersin’de bulunan evine yapılan baskınla gözaltına alındı.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında bu sabah polis Mersin'in Akdeniz ilçesine bağlı Güneş Mahallesi'nde ikamet eden Osman Şiban’ın evine baskın düzenledi. Şiban gözaltına alınarak, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere ambulansla Toros Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Gördüğü işkence sonrası evinde tedavisi devam eden Şiban'ın kontrollerinin yapılması için sağlık heyetinin toplanmasının beklendiği öğrenildi. Şiban'ın işlemleri sonrası soruşturmanın yürütüldüğü Van'a götürüleceği öğrenildi.

Van’ın Çatak ilçesinde 11 Eylül 2020'de askerler tarafından alıkonulan Osman Şiban ve Servet Turgut helikopterden atılmışlar. Şiban tedavisi için Mersin’de ikamet eden ailesinin yanına getirilmişti. 20 gün yoğun bakımda kalan  7 çocuk babası Turgut ise vefat etmişti.

Olayı haberleştiren gazeteciler tutuklanırken valiliğin olayla ilgili soruşturma başlattığı açıklanmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 12:31

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER