HDP operasyonuna kabineden ilk açıklama

HDP operasyonuna kabineden ilk açıklama

HDP’ye yönelik operasyona kabineden ilk yorumu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptı. Gözaltıların “adli mercilerin takdiri” olduğunu söyleyen Varank ardından altı yıl önceki Kobanê olaylarıyla ilgili HDP’yi suçlayan ifadeler kullandı.

Bakan Varank, Diyarbakır’da Sanayi Mektebi’nin açılışı amacıyla düzenlenen törende “Kobani olaylarını bahane ederek, şehirleri talan edenler hakkında yürütülen bir soruşturma neticesinde adli işlemler yapıldığını” söyledi. “Şimdi birtakım kişiler çıkıp, 6 yıl sonra mı bu işlemler yapılıyor diye yaygara çıkarmaya çalışıyor” diyen Varank, yapılanların “adli mercilerin takdiri” olduğunu ifade etti. .

Varank, “Şunu açıkça söylemek istiyorum. Günlerce şehirlerimizi yakıp yıkan, kamu binalarımızı talan eden, Yasin Börü başta olmak üzere birçok sivilimizin canına kasteden bu olayları, bu işin sorumlularını unutacağımızı sanıyorlarsa, büyük yanılgı içindeler. Türkiye’yi terör iklimiyle dize getirme planlarının ilk aşaması olan 6-8 Ekim olaylarını, bu ihaneti biz asla unutmayız. Hamdolsun, büyük bir mücadele sergileyerek, bize kurulan tüm tuzakları tersine çevirdik” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 21:07

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 8 ay Önce

Yalancının mumu yatsıya kadar..

14. yüzyıl
14. yüzyıl - 8 ay Önce

Şehirleri gerçekten kim yıktı sayın bakan ?

SIRADAKİ HABER