HDP'li Beştaş: Evlere PKK ve Hizbullah yazılı mermiler gönderiliyor

HDP’li Beştaş, partisinin Adana İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, kentte bazı evlere üzerinde ‘Hizbullah' ve ‘PKK' yazılı mermi gönderildiğini söyledi

HDP'li Beştaş: Evlere PKK ve Hizbullah yazılı mermiler gönderiliyor
HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, "HDP'li olarak bilinen yöneticilerimizin ve üyelerimizin evine, üzerinde 'Hizbullah' yazılı mermiler bırakılmış. Yine başka düşüncede ve yaşam felsefesinde olduğu tahmin edilenlere de bu merminin 'PKK' yazılı şekli gönderilmiş" dedi.

Beştaş’ın açıklamalarından önemli kısımları şöyle:

"İki yönlü bir mermi bırakma olayı var. HDP'li olarak bilinen yöneticilerimizin ve üyelerimizin evine, üzerinde 'Hizbullah' yazılı mermiler bırakılmış. Yine başka düşüncede ve yaşam felsefesinde olduğu tahmin edilenlere de bu merminin 'PKK' yazılı şekli gönderilmiş. Bu mermileri koyan ne Hizbullah'tır ne PKK ne de başka bir güçtür."

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, konuyu Meclis gündemine taşıdıklarını belirterek, "Bunun peşini asla bırakmayacağız. Hem savcılık şikâyetlerinde hem Meclis düzeyinde hem ulusal hem de uluslararası kamuoyunda bu faillerin ortaya çıkması için asla geri adım atmayacağız" dedi.

(Kaynak: Sputnik)
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 23:30
YORUM EKLE