Hande Fırat'ın 'Emine Erdoğan'ın çantası çakma' yazısına tepki: Macron'a gollük pas olmuş

Hürriyet yazarı Hande Fırat, Emine Erdoğan’ın 'imitasyon' çantalar kullandığını yazdı

Hande Fırat'ın 'Emine Erdoğan'ın çantası çakma' yazısına tepki: Macron'a gollük pas olmuş

Hürriyet yazarı Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın tartışma konusu olan çantaları hakkında yazdı. Fırat, Erdoğan'ın orijinal markalar yerine 'imitasyon' çantalar kullandığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı "Emine Hanım’ın bir çantası var. Onu da sarayın bahçesinde yaksın" sözlerini ve Erdoğan'ın "Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma. Yakılacak çantaları arıyorsan sizde çok" yanıtını hatırlatan Fırat, "Kaynaklarımdan bu konuda edindiğim bilgiler, sıfır atık projesine öncülük eden Emine Erdoğan’ın bu hassasiyetini çanta başta olmak üzere aksesuvarlarında da sürdürdüğünü gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Fırat, “kendisine aktarılan bilgilere göre” konuyla ilgili şunları yazdı:

"Orijinal marka çanta kullanmamaya özen gösteriyor. Yani iddia edildiği gibi büyük rakamlara çanta alınmıyor. Daha çok yerli malını tercih ediyor. Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor. Tercihi daha çok geri dönüşüme imkân veren maddelerden çanta ve aksesuvarlar."

'MACRON'A GOLLÜK ORTA OLMUŞ'

Fırat'ın yazısı sosyal medyada da tartışma yarattı. Sosyal medya kullanıcıları Emine Erdoğan'ın 50 bin dolarlık çanta kullandığı şeklinde bir ifadenin de yer aldığı yazısı nedeniyle “güzel vasıf atfetmeyerek hakaret” suçlamasıyla yargılanan Evrensel gazetesi yazarı Ender İmrek'in davasını hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 21:57

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çalışkan
Çalışkan - 10 ay Önce

Gazeteci senin gibi araştırmacı olmalı.Bu ülkede bu asgari ücretle nasıl geçinilir, ülke gençleri neden yur dışına kaçmak ister, dolar neden yükseliyor,son günlerde Macronla kavganın temeli nedir, işsizlik ne kadar, 2014-2020 yılları arasında kişi başına gelir neden düştü. Bu konular çok kolay; zor olan senin çalışma alanın. Allah yardımcın olsun.

SIRADAKİ HABER