Hakkari'de askerler pikniğe giden gençlere ateş açtı, bir kişi yaralandı

Ekinci'nin görüntülerde kafasından yaralandığını belirtmesine rağmen rütbeli bir asker tarafından hakarete maruz kaldığı görüldü

Hakkari'de askerler pikniğe giden gençlere ateş açtı, bir kişi yaralandı

Hakkari'nin Derecik ilçesine bağlı Derindere köyünde bir grup arkadaşıyla beraber pikniğe çıkan Reşit Ekinci askerler tarafından havaya açılan ateş sonucu yaralandı.

Görgü tanıkları olayın, dün öğlen saatlerinde bir grup gencin Derindere köyünün arkasında bulunan Celikan tepesine piknik yapmak amacıyla gittiği sırada yaşandığını belirtti. Bölgeye yakın olan karakoldan askerler tarafından çağrıldıkları, birkaç kişinin askerlerin yanına giderek piknik yaptıklarını, geriye kalan arkadaşlarının köylü olduğunu ifade etmesine rağmen askerler tarafından dağılmaları istendi. Gençlerin sadece piknik amaçlı geldiklerini ve gitmek istemediklerini belirtmesi ardından askerler tarafından havaya ateş açıldığı ve Ekinci’nin açılan ateş sonucu başından yaralandığı öğrenildi.

‘YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ’

Olayla ilgili twitter hesabından paylaşım yapan Hakkari Milletvekili Sait Dede ise,  "Derecik ilçemizde bir yurttaşımız askerler tarafından  piknik yapılan alanda silahla vurularak yaralandı. Derecik ilçesinde yurttaşlarımıza sistematik olarak uygulanan bu vahşeti kınıyor, yetkililerden derhal bir açıklama bekliyoruz" dedi.

Kaynak: MA 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 19:02

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER