Gazetecilere saldıran özel güvenlik görevlilerine 1 yıl men

5 özel güvenlik görevlisi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı…

Gazetecilere saldıran özel güvenlik görevlilerine 1 yıl men

Türkiye-Kazakistan maçı sonrasında gazetecilere saldıran 5 şüpheli, 6222 Sayılı kanunun ilgili hükümleri uygulanarak 1 yıl süreyle müsabakalardan men edildi.

SERBEST BIRAKILDILAR, ADLİ KONTROL DAHİ YOK

Radikal’de yer alan habere göre, Türkiye-Kazakistan maçından sonra çıkan olaylarda gazetecilere saldırdıkları gerekçesiyle mahkemeye sevk edilen 5 özel güvenlik görevlisi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

TFF KINADI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), dün oynanan Türkiye-Kazakistan maçı sonrasında güvenlik görevlilerinin medya mensuplarına yönelik saldırısıyla ilgili kınama mesajı yayımladı.

TFF'den yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Dün akşam oynanan Türkiye-Kazakistan müsabakasının öncesinde A Milli Takım kalecimiz Volkan Demirel'e yapılan sözlü saldırıyı ve müsabaka sonrasında maçta görevli medya mensuplarına yönelik darp eylemini şiddetle kınıyoruz. Görevi başında yaralanan tüm medya emekçilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, Türkiye Futbol Federasyonu olarak her iki eylemle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gerekli başvuruların yapıldığını ve adli sürece müdahil olunarak, sürecin takipçisi olacağımızı önemle belirtmek isteriz. Federasyonumuz tüm yaşanan olumsuzlukların sorumlularını bulabilmek amacıyla kişi ve kurumlarla görüşmelere başlamıştır. Elde edilecek sonuçlar ve yaptırımları kısa süre içerisinde en şeffaf biçimde kamuoyu ile paylaşacağımızı saygıyla duyururuz."

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 19:50

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER