Figen Yüksekdağ: Hayatımda ilk defa aynı davada iki kez tutuklandım

Yüksekdağ ve Demirtaş hakkında dün ikinci kez tutuklama kararı verildi

Figen Yüksekdağ: Hayatımda ilk defa aynı davada iki kez tutuklandım

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş hakkında dün ikinci kez tutuklama kararı verildi.

Kararı değerlendiren Figen Yüksekdağ, ironik bir dille kararı eleştirerk hataındfa ilk defa aynı davadan ikinci kez tutuklandıpını söyledi.

Yüksekdağ'ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Çok heyecanlıyım hayatımda ilk defa aynı davada iki kez tutuklandım :) Bu memlekette ilkler bize kısmet oluyor. Yaşanan hukuksuzluğun sadece kara mizahta karşılığı var. O da hiç güldürmüyor" denildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın tutuklanmasına dair yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2014/146757 soruşturma sayılı dosyası" demişti. Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman da "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın elinde Demirtaş hakkında böyle bir soruşturma yok" demişti..

Açıklamaya tepki gösteren Mahsuni Karaman, “Açıklama gerçek dışı! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın elinde Demirtaş hakkında böyle bir soruşturma yok. Demirtaş’ın dosyasını ayırıp 01.11.2016 tarihinde yetkisizlikle Diyarbakır’a gönderdiler. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı da dava açtı. Dava, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor. Her şey kumpas” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER