Fethiye'de HDP'ye saldırı

Fethiye'de HDP ilçe başkanlığının açılışına saldırı...

Fethiye'de HDP'ye saldırı

Fethiye'de HDP ilçe başkanlığının açılışında gerginlik yaşandı. Açılış sırasında bir grup tarafından binanın camları kırıldı. Grup, binadan HDP'nin tabelasının indirilip yerine Türk bayrağı astı.

Fethiye'de, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ilçe örgütünün açılışı sırasında gerginlik yaşandı. Cumhuriyet Mahallesi Dispanser Sokağı'ndaki 3 katlı bir binanın en üst katında HDP'nin ilçe örgütünün açılışının yapılacağını duyan bazı kişiler, Salı Pazarı Meydanı'nda toplandı.


Yürüyüşe geçmeleri üzerine parti bürosunun bulunduğu sokak girişlerini barikat, TOMA ve panzerle kapatan emniyet güçleri, grubun girişini engellemeye çalıştı. Bu sırada parti örgütünün bulunduğu binanın karşısındaki binanın çatısına çıkan bazı kişiler, çatıdaki kiremitleri atarak ilçe başkanlığının camlarını kırdı. Bazıları da büronun yanındaki binanın çatısından sopayla HDP'nin tabelasını düşürmeye çalıştı.

TABELAYI İNDİRİP BAYRAK ASTILAR

Olay yerine gelen Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, İl Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ve Belediye Başkanı, gruptakileri sakinleştirmeye çalıştı. Bir süre gruptakilerle görüşen yetkililer, kalabalığa sağduyu çağrısında bulundu.

Binadan parti tabelasının inmesini isteyen gruba seslenen Başkan Behçet Saatcı, biraz zaman isteyerek, tabelayı indireceklerini söyledi.

Saatcı'nın isteği üzerine sokağa gelen itfaiye aracının merdiveni ile çıkılarak parti binasında asılı bulunan tabela indirildi. Ve buraya Türk bayrağı asıldı. Parti binasından sökülen tabelanın gruptakilerce parçalanmasına, polis ekipleri engel oldu. Grup, daha sonra dağıldı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 22:05

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER