Fazıl Say'dan Yavuz Bingöl'e: 'Türkiye sizinle gurur duyuyor!'

Müzisyen Fazıl Say, Twitter'dan yaptığı açıklamada Yavuz Bingöl'e tepki gösterdi…

Fazıl Say'dan Yavuz Bingöl'e: 'Türkiye sizinle gurur duyuyor!'

Yavuz Bingöl'ün "Burada da Tayyip Bey'in duygusallığı rol oynuyor. Sokaklarda ölmüş annesine küfredildiği zaman ertesi gün o da Berkin Elvan'ın annesini yuhalattı. Bu çok insani bir şey" ifadelerine bir tepki de dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'dan geldi.

Medya Tava’nın haberine göre Fazıl Say, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Yavuz Bingöl'ün yanı sıra sanata olan sansürü de eleştirdi.

Say şunları söyledi:  ''Sevgili dostlar. Bugün itibarıyle sanatta sansür Türkiye'de artık kesinleşmiştir. İstanbul Senfonisi eseri CSO yıllık programından kaldırılmıştır. Eseri gelecek hafta yönetmesi planlanan konserin şefi, Rengim Gökmen, güzel bir davranışta bulunmuş, ve konserden tamamıyle çekilmiştir. Rengim'e bu asil davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası suçsuzdur ama yine de eseri inat edip çalsalardı bence bir şey kaybetmezlerdi.

AKP Kültür bakanlığını ise, bu sansür vesilesi ile, bu derece küçüldükleri ve Türkiye'yi küçülttükleri için tebrik ediyorum (!) Bana gelince; Ben konserlerime devam edeceğim. Türkiye'de çalmaya, bestelemeye, elimden geldiğince insanlık için bir şeyler üretmeye devam edeceğim. Elbetteki bu İstanbul Senfonisi'nin bestecisi olan beni üzdü bu durum...

Bravo Yavuz Bingöl. Bravo Gürer Aykal.. Bravo hepinize. Türkiye sizinle gurur duyuyor !!!!!!''

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 23:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER