Erdoğan'ın fotoğrafını yere seren şoföre soruşturma

Şoför, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı

Erdoğan'ın fotoğrafını yere seren şoföre soruşturma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafı bulunan gazete sayfasını çamur olmasın diye sere seren otobüs şoförü gözaltına alındı.

Ankara’dan Burdur’a giden otobüste bir yolcu, otobüsün merdivenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tam sayfa fotoğrafı bulunan gazete sayfasını seren şoförden şikayetçi oldu.

Şoför, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Ankara Otogarı’ndan Burdur’a gitmek için otobüse binen bir yolcu, merdivenlere serili gazete sayfasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tam sayfa fotoğrafının olduğunu gördü. Rahatsız olan yolcu gazete sayfasını ters çevirdi.

Afyonkarahisar’da verilen molanın ardından, gazete sayfasının tekrar Erdoğan’ın fotoğrafı üste gelecek şekilde serildiğini fark eden yolcu, otobüs Burdur Otogarı’na girdiği sırada şoför R.K.’den şikayetçi oldu.

Polis merkezinde, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan ifadesi alınan R.K., otobüsü temizledikten sonra basamağa gazeteyi kendisinin koyduğunu, ancak peronda tanımadığı bir kişinin gazeteyi düşürdüğünü, tekrar basamağa serdiğini, kendisinin Cumhurbaşkanı’na hakaret etmek gibi bir düşüncesinin olmadığını söyledi. Şoför R.K., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER