Erdoğan: Eğer sıkıysa memleketine gel

Cumhurbaşkanı Fethullah Gülen’e seslendi

Erdoğan: Eğer sıkıysa memleketine gel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı önünde halka seslendi. Erdoğan durum normalleşene kadar halka havalimanından ayrılmamaları çağrısı yaptı. Erdoğan, Fethullah Gülen'e "Eğer sıkıysa memleketine gel" diye seslenirken, "İdam isteriz" sloganları atıldı.
 
Darbe girişimini sert bir dille eleştiren Erdoğan "Bunlar Türkiye'nin büyümesini hazmedemiyorlar" dedi.
 
Erdoğan şöyle konuştu:
 
Dün akşam yaşanan olay sebebiyle göstermiş olduğunuz bu ilgi alakaya şahsım milletim adına teşekkür ediyorum. Sevgili kardeşlerim. Tankları kime yöneltiyorlar bu millete. Dün gece üstümüzde F-16 uçakları uçuyordu. Bu uçakları, yakıtları babalarının sermayesiyle mi alıyorlardı? Siz yeter ki bu onurlu duruşunuzu devam ettirin. Ordumuzun en üst kademesinden en alt kademesine kadar, dün akşamki hadiseyi gerçekleştirenler azınlık. Türkiye'yi silahlı kuvvetler yönetemez.
 
Kardeşlerim yeter ki biz şuna inanalım, biz bunların karşısına dikildikçe yapamayacağımız hiçbir şey yok. Ama bir kere daha sağlam duracağız asla bunlara yetki vermeyeceğiz. Buradan Pensilvanya'ya da sesleniyorum: Bu millete, bu ülkeye yaptığın ihanet yeter. Eğer sıkıysa memleketine gel.
 
Türkiye'nin büyümesini hazmedemiyorlar, bu milletin güçlenmesini hazmedemiyorlar. Ama onlar isteseler de istemeseler hak doğruyu yapacaktır.
 
Ankara'da bir ufak sıkıntı var inşallah o da aşılacaktır. Kardeşlerim buradan yalnız bir şey söylüyorum. Buradan durum normalleşene kadar ayrılmak yok. Eğer normalleşirse beraber ayrılacağız.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2016, 13:41

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER